Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 16.00
Piątek 11.00 - 19.00
   

Z naszej galerii

P1010966.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2014-2020

Narodowy spis powszechny.

 

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

Droga do spisu przez telefon jest prosta. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Głos lektorki podpowie nam, co mamy zrobić, by rozpocząć spis:

- najpierw trzeba wybrać klawisz „1”, aby wybrać „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”,

- potem znów wciskamy „1”, czyli „Spisz się przez telefon”.

Telefon odbierze pracownik urzędu statystycznego, który będzie po kolei czytać pytania z formularza spisowego i wprowadzi odpowiedzi do systemu. Rozpocznie od pytania o PESEL, konieczny do zalogowania się do aplikacji spisowej.

Infolinia spisowa działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00.

Spis przez telefon jest opcją wygodną i bezpieczną, ponieważ wyklucza kontakt bezpośredni z inną osobą i nie musimy już potwierdzać tożsamości rachmistrza. Szczególnie polecamy to rozwiązanie Seniorom.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych: sami inicjujemy kontakt i nie musimy sprawdzać, czy zgłaszająca się do nas osoba jest prawdziwym rachmistrzem.

 

 

DZIAŁALNOŚĆ BIBLIOTEKI W CZASIE PANDEMI

Drodzy Czytelnicy,

Informujemy, że w związku z zaostrzeniem przez Ministerstwo Zdrowia obostrzeń
w województwie mazowieckim,

Biblioteka ogranicza swoją działalność

od 15.03.2021 – 18.04.2021.

 

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 

 Biblioteka Główna ul. Jana Pawła II 1B w Błoniu

 

Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach:

poniedziałek 11:00 – 19:00

wtorek 9:00 – 16:00

środa 11:00 – 19:00

czwartek 9:00 – 16:00

piątek 11:00 – 19:00

 

Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wydawania książek/ audiobooków wcześniej zamówionych. Złożone zamówienie będzie do odebrania następnego dnia lub we wcześniejszym terminie po uzgodnieniu z bibliotekarzem.

Czytelnicy nie będą mogli wejść do pomieszczeń biblioteki, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu wejścia do biblioteki, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Punkt wypożyczenia będzie zabezpieczony przesłoną z pleksi.

W punkcie może przebywać tylko 1 osoba, wymaga się także stosowanie maseczek oraz zachowanie odstępu.

 

Książki można zamawiać:

telefonicznie w godzinach otwarcia biblioteki tel.22 725 4782,

e-mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

oraz przez konto w katalogu on-line

zwrotu książek można dokonywać do wrzutni bez konieczności wizyty w bibliotece

 

 Filia w Bieniewicach

 

Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach

poniedziałek 14:00 – 18:00

środa 14:00 – 17:00

czwartek 14:00 – 17:00

 

Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania wcześniej zarezerwowanych książek. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wypożyczenie książek bez uprzedniego zarezerwowania.

Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi do biblioteki, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W punkcie może przebywać tylko 1 osoba, wymaga się także stosowanie maseczek oraz zachowanie odstępu.

 

Filia w Radzikowie

 

Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach

 poniedziałek 13:00 – 19:00

środa 13:00 – 19:00

piątek 13:00 – 17:00

 

Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania wcześniej zarezerwowanych książek.W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wypożyczenie książek bez uprzedniego zarezerwowania.

Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi do biblioteki, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W punkcie może przebywać tylko 1 osoba, wymaga się także stosowanie maseczek oraz zachowanie odstępu.

Zwrotu książek można dokonywać do wrzutni bez konieczności wizyty w bibliotece.

 

Filia w Górnej Wsi

 

Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach

 czwartek 10:00 – 18:00

druga sobota m-ca 9:00 – 17:00

 

Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania wcześniej zarezerwowanych książek. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wypożyczenie książek bez uprzedniego zarezerwowania.

Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi do biblioteki, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W punkcie może przebywać tylko 1 osoba, wymaga się także stosowanie maseczek oraz zachowanie odstępu.

 

Filia w Passie

 

Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach

 wtorek 12:00 – 18:00

czwartek 12:00 – 18:00

 

Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania wcześniej zarezerwowanych książek. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wypożyczenie książek bez uprzedniego zarezerwowania.

Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi do biblioteki, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W punkcie może przebywać tylko 1 osoba, wymaga się także stosowanie maseczek oraz zachowanie odstępu.

 

Wszystkie zwracane książki będą obowiązkowo przechodziły 3-dniową kwarantannę w wyznaczonym miejscu, aby zapewnić większe bezpieczeństwo naszym Czytelnikom

Opłaty za przetrzymanie książek w czasie trwania ograniczeń nie będą pobierane.

 

Spis powszechny!

 

 

Narodowy Spis Powszechny 2021 – jakie będą pytania?

 
 

Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy.

Informacje o tym będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem. Przede wszystkim badana będzie sytuacja rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa wszystkich mieszkańców Polski. Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

Formularz spisowy będzie miał jeden wzór dla wszystkich i będzie podzielony na dwie części: osobową i mieszkaniową. W formularzu znajdzie się osiem bloków tematycznych: https://spis.gov.pl/jakie-dane-bedziemy-zbierac-w-narodowym-spisie-powszechnym-ludnosci-i-mieszkan-2021/

Wykaz pytań do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021: https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

Warto zapoznać się z formularzem jeszcze przed spisem – wprawdzie odpowiedź na zdecydowaną większość pytań nie powinna nastręczać żadnych trudności, ale być może w niektórych przypadkach pojawią się jakieś wątpliwości (np. dane dotyczące mieszkania, informacje o osobach z rodziny przebywających za granicą).

Czy musimy odpowiedzieć na wszystkie pytania? Tak, mamy taki obowiązek, ale w kilku miejscach będzie dostępna opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawi się ona w pytaniach dotyczących kwestii zdrowotnych, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

Pamiętajmy, że jeśli będziemy spisywać się za pośrednictwem rachmistrza terenowego lub telefonicznego, nie mają oni prawa zadawać pytań wykraczających poza zakres formularza! To kolejny dobry powód, by zapoznać się z treścią pytań jeszcze przed rozpoczęciem NSP 2021.

Udzielone przez nas odpowiedzi będą chronione tajemnicą statystyczną – jednostkowe dane dotyczące poszczególnych osób i gospodarstw domowych nie mogą być ujawniane ani przekazywane innym podmiotom.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.

 

 

 

Stałe godziny pracy naszych placówek

 

Biblioteka w Błoniu

Poniedziałek, Środa, Piątek 11:00 – 19:00
Wtorek, Czwartek 09:00 – 16:00

Filia w Górnej Wsi

Czwartek 11:00 - 19:00
Sobota (II miesiąca) 09:00 - 17:00

Filia w Passie

Wtorek, Czwartek 12:00 - 18:00 

Filia w Radzikowie

Poniedziałek, Środa 13:00 - 19:00
Piątek 13:00 - 17:00

Filia w Bieniewicach

Poniedziałek 14:00 – 18:00
Środa, Czwartek 14:00 – 17:00

 

Jesteśmy otwarci :-) Zapraszamy!

 

 

 

Dyskusyjny Klub Książki - zaprasza

 

 

 

 

Sieć na kulturę w Bibliotece

Zapraszamy na zajęcia ON_LINE
 
PROJEKTOWANIE GRAFICZNE Z WYKORZYSTANIEM APLIKACJI CYFROWYCH w ramach projektu „Sieć na kulturę”.
 
Kto może wziąć udział w szkoleniu?
Dzieci od 10 - 14 lat
 
Czego dowie się Twoje dziecko?
Podczas szkolenia zostaną omówione możliwości pozyskiwania grafik i zdjęć oraz wykorzystania ich w różnych projektach. Pozna dostępne narzędzia do obróbki graficznej i tworzenia projektów. Zdobędzie umiejętności związane z zasadami projektowania wizualnego. Dowie się o przysługujących mu prawach autorskich i co to jest creative commons.
 
Zadzwoń do nas i zapisz swoje dziecko. Ilość miejsc ograniczona 22 725 47 82
 
 

Podkategorie