Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 8.00 - 14.00
Piątek 11.00 - 19.00

Z naszej galerii

P1010963.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2014-2020

IBUK libra

Wakacyjne podróże naszych marzeń z książką w filii biblioteki w Passie

Wakacje niestety dobiegły już końca. Będziemy  je  wspominać  bardzo  ciepło.  Był  to  czas,  kiedy  mogliśmy  robić  wszystko, na co mieliśmy ochotę,  wszystko, co podsunęła nam  fantazja. Podczas naszych wakacyjnych spotkań w bibliotece postanowiliśmy wybrać się w dalekie podróże o jakich zawsze marzyliśmy. Chcieliśmy poznać odległe kontynenty, na których żyje wiele ciekawych zwierząt.

Czytaj więcej...

Czerwiec z książką w filii Biblioteki Publicznej w Radzikowie

Na czerwcowych zajęciach literacko-plastycznych dzieci poznały Basię, główną bohaterkę książki Zofii Staneckiej Basia i opiekunka.

Czytaj więcej...

Centrum Helen Doron oraz Biblioteka Publiczna Gminy Błonie zapraszają dzieci w piątek 21.06.2013

Gościem specjalnym
w Bibliotece będzie

Pani Marta Zaręba
Trenerka Karate KYOKUSHIN,

która przeczyta książeczkę Julii Donaldson "Gruffalo".

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci i rodziców o godz. 17.00

Projekt „Błonie czyta po polsku i po angielsku” realizowany jest pod patronatem Burmistrza Błonia 
oraz Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Tydzień Bibliotek w filii Biblioteki Publicznej w Bieniewicach

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich już po raz dziesiąty zorganizowało, w dniach 8-15 maja 2013r., Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Aby włączyć się do akcji promującej czytelnictwo i biblioteki,  Biblioteka Publiczna w Bieniewicach w środę 15 maja gościła dzieci z Przedszkola „Iskierka”.

Lekcja biblioteczna miała na celu zainteresowanie książką, więc po krótkim powitaniu i wstępnych wiadomościach dotyczących biblioteki, udano się w magiczną podróż w świat książek. Środkiem komunikacji była Tuwimowska lokomotywa z racji, że 2013 rok poświęcony jest właśnie temu pisarzowi.

Czytaj więcej...

Świętujemy Dzień Mamy w filli w Passie

Dzień Mamy - to piękne święto obchodzone 26 maja, o którym nikt nie może zapomnieć! Na zajęciach literacko plastycznych w  filii bibliotecznej w Passie dzieci przygotowały upominki dla swoich mam. Najpierw przeczytaliśmy rozdział z książki J.J. Sempe, R. Goscinny „Nowe przygody Mikołajka” pod tytułem „Mama zdaje egzamin”.  Rozmawialiśmy o swoich mamach, o tym jak bardzo je kochamy i jak są dla nas ważne. Następnie zrobiliśmy z kolorowego filcu cudowne kolorowe pierścionki, które dzieci podarowały swoim mamom po powrocie do domu.

Czytaj więcej...

Wiosna z książką w filii Biblioteki Publicznej w Radzikowie

Miesiąc maj poświęcony jest książce i czytelnictwu. Z tej okazji w filii biblioteki w Radzikowie odbyły się zajęcia literacko-plastyczne poświęcone książce. W czasie zajęć dzieci wysłuchały opowiadania Mercier J. Kamyczek w bibliotece, w którym mały bohater wybiera się z tatą do biblioteki i wypożycza książki. Następnie uczestnicy wykonali zakładki do książek.

Czytaj więcej...