Wspomnienia z wakacyjnych zajęć w filii w Passie

Niestety wakacje dobiegają końca i niedługo rozpoczyna się nowy rok szkolny ale mamy z nich bardzo miłe wspomnienia, które długo zachowamy w pamięci.

Również podczas wakacji w bibliotece w Passie w każdy wtorek odbywały się zajęcia literacko – plastyczne upowszechniające czytelnictwo wśród młodych czytelników.

Dzieci licznie uczestniczyły w tych zajęciach i z zaangażowaniem brały w nich udział.

Wakacje rozpoczęliśmy od przeczytania książki „Martynka. Na plaży” G. Delahaye,  przygody Martynki bardzo nas zaciekawiły, a dzieci narysowały swoje wymarzone wakacje: góry, morze, lasy i jeziora.

Na jednych z kolejnych zajęć poznawaliśmy przyjaznego Duszka z książki „Mały Duszek” O. Preusslera, a portrety głównego bohatera wyszły dzieciom przepięknie.

Przypomnieliśmy sobie również bajkę H. Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”,  łabędzie i inne zwierzęta zrobione z balonów zamieszkały w domach dzieci. Niekwestionowaną mistrzynią w robieniu zwierzątek okazała się Natalka.

Podczas ostatnich zajęć przeczytaliśmy przygody małych bohaterów z książki „Mali bohaterowie” B. Gawryluk - dzieci, które w sytuacjach wymagających szybkich i odważnych decyzji poradziły sobie znakomicie. Idąc ich przykładem przypomnieliśmy sobie wszystkie numery alarmowe oraz podstawowe zasady ruchu drogowego. Plakaty ilustrujące te opowieści powiesiliśmy zarówno w bibliotece jak i na tablicach informacyjnych w Passie.

Zapraszamy na zajęcia w każdy wtorek  w godz. 16:00 – 17:00.