P1011208.jpg

Przedszkolaki w Bibliotece w Radzikowie

Gwarno zrobiło się w pewien wrześniowy czwartek w filii bibliotecznej w Radzikowie. A to dlatego, że zawitały do niej dzieci z II gr. z zaprzyjaźnionego przedszkola im. Kubusia Puchatka.

W czasie tego pierwszego po wakacjach spotkania przypomnieliśmy sobie, co to jest biblioteka, jakie zasady zachowania w niej obowiązują oraz jak należy dbać o wypożyczone do domu książki.
Po krótkiej pogawędce przedszkolaki wysłuchały głośnego czytania opowiadania Mariusza Niemyckiego Tajemniczy kapelusz. Ponieważ bohaterem historyjki był jeż Igiełka, na zakończenie spotkania dzieci wykonały na pamiątkę prace plastyczne z wykorzystaniem tej postaci.

Dziękuję bardzo za odwiedziny w bibliotece i zapraszam na kolejne spotkanie w październiku.

Bogusława Jabłońska