p013.jpg

Burmistrz Błonia czyta dzieciom

Akcja "Błonie czyta po polsku i po angielsku" pod honorowym patronatem Burmistrza Błonia oraz Starosty Powiatu Warszawskiego-Zachodniego - rozpoczęta. W ostatni piątek września błońska Biblioteka Publiczna zamieniła się w domowe zacisze idealne do rodzinnej lektury oraz w scenę angielskiego przedstawienia. A wszystko to za sprawą magii czytania.

Najpierw gość specjalny Burmistrz Błonia, pan Zenon Reszka, z iście aktorskim talentem przeczytał bajkę o przygodach Szewczyka Dratewki, którą czytał również swoim dzieciom.
Następnie w angielskiej części spotkania dyrektor Centrum Helen Doron oraz funkcjonującego przy nim od 4 lat Niepublicznego Przedszkola Językowego "Akademia Małego Człowieka" - pomysłodawczyni całej akcji - zaprezentowała opowieść o misiu, który robił zakupy w bajkowym sklepie obuwniczym. Dzieci nie tylko słuchały bajki, ale także uczestniczyły w jej przedstawieniu. Śpiewały po angielsku, poznawały nowe słownictwo związane z kolorami i kształtami, a także wcielały się w role bohaterów i robiły sobie zdjęcia z misiami. A na zakończenie wszyscy otrzymali książeczki na pamiątkę spotkania.

Spotkania w błońskiej bibliotece to jeszcze jedna okazja do rodzinnego czytania i obcowania ze sobą. Na wrześniowe spotkanie przyszło bowiem wiele rodzin z dziećmi. Dzieci niezwykle zaangażowane słuchały pana Burmistrza i nauczycielki Helen Doron. Pokazały także, że nauka języka obcego w ciekawej formie to sama przyjemność, bo nasze spotkania to nie tylko słuchanie bajek w dwóch językach, ale i zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek oraz prace manualne. Krótko mówiąc, świetna zabawa dla wszystkich uczestników.

Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Szczególnie dziękujemy Burmistrzowi Błonia, panu Zenonowi Reszce, oraz Dyrektor błońskiej Biblioteki Publicznej, pani Beacie Włudarzewskiej, która gościła małych słuchaczy.

Zapraszamy na kolejne spotkania. Najbliższe spotkanie 26. października. Dzieciom będą czytać władze Powiatu Warszawskiego-Zachodniego oraz lektorzy z błońskiego Centrum Helen Doron.

Agnieszka Ositek
Dyrektor Centrum Helen Doron oraz