Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 9.00 - 19.00
Wtorek 10.00 - 16.00
Środa 9.00 - 19.00
Czwartek 10.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 19.00
Sobota (1 i 3 m-ca) 10.00 - 16.00

Z naszej galerii

PA291132.JPG.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2014-2020

Halloween w filii Biblioteki w Passie

W pewne czwartkowe popołudnie, na zajęcia literacko - plastyczne, do naszej biblioteki w Passie razem z dziećmi przybyły dziwne stwory i straszydła.
Z okazji święta Halloween, które staje się w Polsce coraz bardziej popularne postanowiliśmy dowiedzieć się skąd do nas trafiło i jakie wiążą się z nim wierzenia i tradycje.

Jakie było nasze zdziwienie gdy dowiedzieliśmy się, że zanim dotarło do Ameryki, gdzie jest najbardziej popularne, jego tradycja sięgała jeszcze początków naszej ery i wywodziło się od ludu zamieszkujących dzisiejsze tereny Anglii, Irlandii, Szkocji i Walii, nazywanych Celtami.
Nauczyliśmy się, krótkich wierszyków, które przebrane dzieci mówią podczas odwiedzana domów i zbierania cukierków. Najbardziej podobał nam się wiersz L. J. Kerna "Zabawa duchów".
Podczas tych zajęć, w ślicznie ozdobionej balonami i charakterystycznymi wycinanymi dyniami bibliotece dzieci zrobiły maski przebierańców i malowały na balonach dziwne stwory.

Wszystkie nasze jesienne zajęcia były bardzo ciekawe.
Nową porę roku zaczęliśmy od cyklu poświęconego głównie zwierzętom lecz nie tylko.
Najpierw czytaliśmy bajkę J i W. Grimm "Żabi król" i robiliśmy żabkę z papierowych talerzyków. Na kolejnych zajęciach do naszej biblioteki razem z książeczką "Od wiosny do wiosny" S. Szuchowej, H. Zdzitowieckiej przyszły śliczne plastelinowe jeżyki i ślimaki na kolorowych liściach, a na następnych dołączyła do nich grupka krasnali z bajki "Krasnoludki" M. Kapelusz. W ślad za nimi wstąpiły papierowe żyrafy z "Encyklopedycznego atlasu zwierząt", a na końcu najsłodsze jakie udało nam się zrobić kociaki z kolorowej bibuły z książki "Martynka - kociak włóczęga" G. Delahay, M. Malier.

Zapraszamy na zajęcia w każdy czwartek w godz. 16:00 - 17:00.

oprac. Lidia Bogusiewicz