"Panaceum" Bohdana Butenko czyli "Kopciuszek" w Bibliotece Publicznej

W środę 7 listopada miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które na jeden dzień zmieniło naszą bibliotekę w prawdziwy teatr. Najmłodsza publiczność miała przyjemność obejrzeć amatorskie przedstawienie kukiełkowe pt.: Kopciuszek.

Zostało ono przygotowane i wykonane przez wolontariuszki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Błoniu: Paulinę Kordylewicz, Angelikę Proch, Joannę Kuźnicką i Ewelinę Grunwald.

Scenariusz sztuki oparto na motywach jednego z opowiadań Bohdana Butenko (Kopciuszek – bajka obuwnicza). Nasze przedstawienie to zabawna i odrobinkę przewrotna wersja klasycznej bajki napisanej przez francuskiego bajkopisarza Charles'a Perrault czy też znanych wszystkim - braci Grimm. W zagranej przez nas bajce Kopciuszek ma nogę jak „poleski złodziej” i z braku eleganckiego bucika w rozmiarze 50 udaje się na bal w bamboszach i niestety gubi swój ulubiony kapeć, ale jak to w bajkach zwykle bywa wszystko kończy się dobrze i szczęśliwie.

Przedstawienie wzbogacił oryginalną oprawą muzyczną zaprzyjaźniony z biblioteką Jakub Ziółkowski. Barwna scenografia i zabawne kukiełki wykonane przez wolontariuszki wzbudziły wśród naszych widzów zachwyt. Licznie zgromadzona publiczność, śledziła losy Kopciuszka, które - choć znane od lat - zaskoczyły swoją interpretacją. Przedstawienie bardzo się podobało i zostało nagrodzone brawami.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszkom za zaangażowanie i pracę, jaką włożyły w przygotowanie widowiska. Życzymy Im dalszych sukcesów w rozwijaniu talentów artystycznych.

Oprac. Hanna Wiechetek

Bibliotekarka Biblioteki Publicznej Gminy Błonie