pa3.jpg

Październikowe spotkania „Jesień z książką” w filii biblioteki w Radzikowie

Październik to kolejny miesiąc spotkań literacko-plastycznych „Jesień z książką” w bibliotece w Radzikowie. W czasie poniedziałkowych zajęć poznaliśmy nowych bohaterów z książek dla dzieci. Czytaliśmy książki: L. Tołstoja „Kogucik – złoty grzebyczek” o nieposłusznym koguciku, „Mama Mu czyta” J. Wieslander o ciekawskiej krowie, która tym razem wybrała się do biblioteki i o niedźwiedziu, który nie mógł zasnąć z wiersza „Był sobie niedźwiedź” ze zbioru wierszy L. J. Kerna „Żyrafa u fryzjera”.

Dzieci wysłuchały też wierszy o jesieni z książki E. Szelburg-Zarembiny „Idzie niebo ciemną nocą”. Po głośnym czytaniu świetnie bawiliśmy się w czasie zabaw plastycznych. Wykorzystaliśmy w naszych pracach dary jesieni takie jak żołędzie, kasztany, jarzębina i kolorowe liście. Na pamiątkę spotkań powstały piękne jesienne krajobrazy, witraże, wylepianki z plasteliny, a nawet pojawiły się jesienne królewny w koronach z liści.
Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkań i zapraszam na listopadowe zajęcia.

Opracowała Bogusława Jabłońska