Spotkanie bożonarodzeniowe w filii biblioteki w Passie

Każdego roku wszyscy, a szczególnie dzieci z niecierpliwością oczekujemy na najpiękniejsze ze świąt - Boże Narodzenie. Aby choć troszkę wcześniej poczuć ich niesamowitą atmosferę przez cały grudzień na zajęciach literacko - plastycznych w naszej bibliotece czytaliśmy książki o Mikołaju, zimie i świętach.

6 grudnia obchodzimy Mikołajki, w takim razie i u nas nie mogło go zabraknąć. Na początku zajęć przeczytaliśmy książkę M. Majahrona  pt. „Tato, kiedy przyjdzie Św. Mikołaj” i zrobiliśmy przepiękne buźki Mikołaja z papierowych talerzyków, które ozdobiły wnętrze naszej biblioteki i budziły prawdziwy zachwyt wśród wszystkich czytelników.

Święta to także choinka i bombki, których nie może na niej zabraknąć. Na kolejnym spotkaniu przeczytaliśmy  opowiadanie E. Beskowa „Zimowa wyprawa Ollego” i pomalowaliśmy farbami bombki w cudowne wzory: gwiazdki, choinki, Mikołaje. Dzieci powieszą je w swoich domach na choinkach i zawsze jak na nie spojrzą będą pamiętać o miło spędzonym czasie w naszej bibliotece.

Kilka dni przed Świętami wszyscy ubierają choinki, dlatego i u nas nie mogło zabraknąć bożonarodzeniowego drzewka. Po przeczytaniu książki A. Lindgren „ Boże Narodzenie w Bullerbyn” zrobiliśmy z kartonu choinkę i powiesiliśmy na niej bombki, które wykonaliśmy z kolorowego papieru.

Wszystkim czytelnikom życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku  i zapraszamy na zajęcia w każdy czwartek w godz. 16:00 -17:00.

Zdjęcia dostępne są w Galerii.