p010.jpg

Wesołe zabawy z „Pippi Wędrowniczką”

W środę 27 lutego br. w błońskiej bibliotece odbyło się spotkanie z sympatyczną rudowłosą dziewczynką – Pippi, postacią  którą na kartach swojej książki stworzyła Astrid Lindgren znana na całym świecie szwedzka pisarka.

Wesoła i trochę niesforna Pippi razem ze swoim piegowatym koniem, małpką i walizką pełną złotych monet wyrusza na poszukiwanie swojego Taty – Pirata. Bardzo szybko zaprzyjaźnia się z dziećmi. Nasi młodzi widzowie od razu ją polubili i każdy chciał uczestniczyć w tej niezwykłej podróży -  odkrywaniu nieznanych zakątków świata.  Dzieci odwiedziły Hawaje, Indian z Ameryki Północnej i Chiny.

Spektakl w wykonaniu zaproszonych aktorów z teatru „Urwis” z Krakowa bardzo się podobał. Cudowna  roześmiana  widownia jak zwykle nas nie zawiodła i nagrodziła grę aktorów głośnymi brawami.

bw