Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 16.00
Piątek 11.00 - 19.00
Sobota   (I i III m-ca) 10.00 - 15.00 

Z naszej galerii

PA291132.JPG.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2021-2025

Tydzień Bibliotek w filii Biblioteki Publicznej w Bieniewicach

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich już po raz dziesiąty zorganizowało, w dniach 8-15 maja 2013r., Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Aby włączyć się do akcji promującej czytelnictwo i biblioteki,  Biblioteka Publiczna w Bieniewicach w środę 15 maja gościła dzieci z Przedszkola „Iskierka”.

Lekcja biblioteczna miała na celu zainteresowanie książką, więc po krótkim powitaniu i wstępnych wiadomościach dotyczących biblioteki, udano się w magiczną podróż w świat książek. Środkiem komunikacji była Tuwimowska lokomotywa z racji, że 2013 rok poświęcony jest właśnie temu pisarzowi.

 

„Ruszyła maszyna po szynach ospale”  do pierwszej stacji literatury popularnonaukowej. Dzieci obejrzały słowniki, atlasy i wiele książek poświęconych grom i zabawom. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też albumy i biografie znanych aktorów. Przedszkolaki chętnie posłuchały hasła ze słownika o etymologii wyrazu „biblioteka”.

„Nagle-gwizd! Nagle –świst! Para- buch! Koła – w ruch! do literatury polskiej. Tutaj można było się podszkolić z Abecadła. Pomógł oczywiście wierszyk Juliana Tuwima.

„Przez góry, przez tunel, przez pola, przez las. I spieszy się, spieszy, by zdążyć na czas” do stacji literatury obcej. Otwierając karty książek dzieci przeniosły się do odległych czasów, przeżywały fantastyczne przygody, wcielały się w bohaterów.

„Gładko tak, lekko tak toczy się w dal”, by wreszcie zatrzymać się na dłużej przy literaturze dziecięcej. Ten kącik okazał się bezkonkurencyjny. Oglądanie kolorowych książeczek dla dzieci sprawiło podróżnikom wielką radość. Dziewczynki były królewnami, księżniczkami, baletnicami, chłopcy wybierali role strażaków, naukowców czy odkrywców.

„I koła turkocą, i puka, i stuka to: Tak to to, tak to to, tak to to, tak to to”

I tak… wróciliśmy z dalekiej podróży do biblioteki.
W planach było jeszcze robienie zakładek do książek i własnej książeczki, ale jak to z naszymi pociągami bywa, opóźnienie, a może magiczna podróż, nie pozwoliły na realizację. Dzieci dostały pamiątkowe ołówki oraz zaproszenie na następną lekcję biblioteczną..

                                               Opr. Aneta Bronisz

                        bibliotekarz filii Biblioteki Publicznej w Bieniewicach