Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 16.00
Piątek 11.00 - 19.00
Sobota   (I i III m-ca) 10.00 - 15.00 

Z naszej galerii

pa2.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2021-2025

Świętujemy Dzień Mamy w filli w Passie

Dzień Mamy - to piękne święto obchodzone 26 maja, o którym nikt nie może zapomnieć! Na zajęciach literacko plastycznych w  filii bibliotecznej w Passie dzieci przygotowały upominki dla swoich mam. Najpierw przeczytaliśmy rozdział z książki J.J. Sempe, R. Goscinny „Nowe przygody Mikołajka” pod tytułem „Mama zdaje egzamin”.  Rozmawialiśmy o swoich mamach, o tym jak bardzo je kochamy i jak są dla nas ważne. Następnie zrobiliśmy z kolorowego filcu cudowne kolorowe pierścionki, które dzieci podarowały swoim mamom po powrocie do domu.

 

 W kwietniu i maju w naszej bibliotece dużo się działo. Bardzo tęskniliśmy za wiosną i ciepłym słoneczkiem i dlatego postanowiliśmy rozweselić kolorowymi motylami i kwiatami naszą bibliotekę. Przeczytaliśmy książkę D. Kimpton  „Amy i przyjaciele – owieczki na start” i zrobiliśmy piękny wiosenny plakat, którym zachwycają się wszyscy czytelnicy.

Bohaterka książki, Amy i jej wyścig owieczek zainspirowała nas do wykonania na kolejnych zajęciach własnych gier planszowych. Graliśmy w nie, świetnie się przy tym bawiąc.

 Ostatnie zajęcia to spotkanie z  zapominalskim słoniem Trąbalskim z książki

J. Tuwima „ Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”. Oprócz „Słonia Trąbalskiego” przeczytaliśmy jeszcze „Ptasie radio” i „Abecadło”, a nasze słonie z baloników, które o wszystkim będą pamiętać stoją na półce w bibliotece.

Zapraszamy na kolejne zajęcia w czerwcu, na których czytamy ciekawe książki, rozwijamy swoje umiejętności plastyczne i świetnie się bawimy.

                                                                                    oprac. Lidia Bogusiewicz