Czerwiec z książką w filii Biblioteki Publicznej w Radzikowie

Na czerwcowych zajęciach literacko-plastycznych dzieci poznały Basię, główną bohaterkę książki Zofii Staneckiej Basia i opiekunka.

Książka opowiada o problemie Basi z opiekunką. Mama dziewczynki zatrudnia opiekunkę ale Basi nie podoba się ten pomysł. Postanawia nie odzywać się ani słowem, jednak to nie jest takie proste. Wspólne spacery i zabawy przekonują Basię, że z opiekunką można fajnie spędzać czas i Basia bardzo ją polubiła. Dzieci z przejęciem wysłuchały opowiadania, a następnie wspólnie wykonały duży portret Basi ubranej w pasiastą bluzkę i sukienkę, który zdobi wnętrze biblioteki.

Nasze kolejne czerwcowe spotkanie poświęcone było Dniu Taty, które obchodzimy 23 czerwca. Dzieci słuchały bajki Ireny Landau Kasia i Kubuś. Urodziny Taty, w której Kasia i Kubuś przygotowują prezenty dla taty. Kasia przygotowała piekną laurkę, a Kubuś spłaszczonego mamuta. Tacie bardzo się podobały prezenty, ponieważ były zrobione własnoręcznie przez dzieci. Po krótkiej pogawędce związanej z Dniem Taty i przeczytaną bajką, dzieci wykonały kolorowe ramki na zdjęcia dla swoich tatusiów.

Wszystkim Tatusiom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!!!

Oprac. Hanna Wiechetek