P1011216.jpg

Wakacyjne podróże naszych marzeń z książką w filii biblioteki w Passie

Wakacje niestety dobiegły już końca. Będziemy  je  wspominać  bardzo  ciepło.  Był  to  czas,  kiedy  mogliśmy  robić  wszystko, na co mieliśmy ochotę,  wszystko, co podsunęła nam  fantazja. Podczas naszych wakacyjnych spotkań w bibliotece postanowiliśmy wybrać się w dalekie podróże o jakich zawsze marzyliśmy. Chcieliśmy poznać odległe kontynenty, na których żyje wiele ciekawych zwierząt.

Wakacje rozpoczęliśmy od przeczytania fragmentu książki „Spotkanie nad morzem" J. Korczakowskiej, następnie dzieci zrobiły plakat przedstawiający miejsca gdzie chciałyby pojechać – góry, morze, las.

Na kolejnych zajęciach poznawaliśmy gorącą Afrykę i najbardziej kolorowego ptaka – papugę. Przeczytaliśmy książkę „Martynka. W zoo" G. Delahaye a później w „Atlasie zwierząt dla dzieci" i „Mojej pierwszej encyklopedii" szukaliśmy wiadomości o Afryce i egzotycznych ptakach papugach. Szukaliśmy różnic pomiędzy papużkami falistymi, kakadu i amazonkami. Na zakończenie dzieci zrobiły z rolek po papierze, bibuły i kolorowych piórek swoje papugi.

Byliśmy już na gorącym kontynencie więc następną podróż postanowiliśmy odbyć do lodowatej Antarktydy. Bardzo pomocne okazały się przy zdobywaniu wiedzy o tym miejscu „Encyklopedyczny atlas zwierząt" i „Tajemnice natury w pytaniach i odpowiedziach" a książka „Mały pingwin i tajemnicze ślady" pozwoliła nam poznać mieszkańca tamtych terenów pingwina. Dowiedzieliśmy się jaki obszar zajmuje Antarktyda i kto ją zamieszkuje oraz co nas najbardziej zaskoczyło, że dzień i noc trwają tam po pół roku. Poznaliśmy pingwiny cesarskie i królewskie, a na koniec zajęć każde z dzieci zrobiło swojego małego pingwinka.

Zapraszamy na kolejne zajęcia 19.09.2013 w godz. 16:00 - 17:00.