Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 16.00
Piątek 11.00 - 19.00
Sobota   (I i III m-ca) 10.00 - 15.00 

Z naszej galerii

p002.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2021-2025

Jesienne zabawy w fili biblioteki w Passie

Nasz cykl jesiennych zajęć literacko-plastycznych w filii biblioteki w Passie rozpoczęliśmy od powitania nowego roku szkolnego. Czytaliśmy książkę A. Lindgren „Ja też chcę chodzić do szkoły” a następnie rysowaliśmy swoje klasy i prac plastycznych zrobiliśmy wystawkę w bibliotece.

Powrót do szkoły nieodparcie kojarzy się z przepiękną porą roku jaką jest nasza złota jesień. Na kolejnym spotkaniu dzieci słuchały wierszyków o jesieni z książki E. Szelburg- Zarębiny „Królestwo bajki”, rozmawialiśmy o tym jakie warzywa, owoce, grzyby możemy w tym czasie spotkać w sklepach i na straganach. A na zakończenie każde dziecko z plasteliny, ryżu i kaszy zrobiło swojego przepięknego jesiennego grzybka.

Wszystkie dzieci mają swojego ulubionego przyjaciela misia, a najsłynniejszy z nich Kubuś Puchatek  był bohaterem naszych następnych zajęć. Przeczytaliśmy fragment książki A. A. Milne „O Kubusiu Puchatku” ale rozmawialiśmy również o tych prawdziwych ogromnych zwierzętach, które żyją nie tylko w lesie ale również w śnieżnych krainach. Postanowiliśmy więc zaprosić do naszej biblioteki takiego niedźwiedzia polarnego i zrobiliśmy go z papierowych talerzyków, bibuły i kubeczków.

 

31 października omawialiśmy zwyczaje dnia Wszystkich Świętych. Dzieci poznały dawne zachowania, które nie są już praktykowane, a także zwróciły uwagę na obecne. Wyruszyliśmy także do Kanady i Stanów Zjednoczonych aby bliżej poznać święto Halloween. Zapoznaliśmy się z tradycjami tej „upiornej” nocy, które coraz częściej pojawiają się w naszym kraju. Nauczyliśmy się krótkich wierszyków, które przebrane dzieci  mówią podczas odwiedzania domów i zbierania cukierków. Przeczytaliśmy fragment „Małego Duszka” O. Preusslera i w ślicznie ozdobionej balonami i charakterystycznymi wycinanymi dyniami bibliotece dzieci zrobiły lampiony do postawienia w swoich domach.

 

Zapraszamy na świąteczne już zajęcia 12.12.2013  w godz. 16:00 – 17:00.

 

 

oprac. Lidia Bogusiewicz