Ferie w filii w Passie - "W krainie lodu z książką"

Pomimo braku śniegu, tegoroczne ferie w naszej bibliotece upłynęły bardzo szybko i wesoło. Tematem przewodnim naszych zajęć było motto „w krainie lodu z książką”.

Na pierwszym spotkaniu przeczytaliśmy fragment książki A i Cz. Centkiewiczów „Opowieści spod bieguna”. Poznaliśmy chłopca o imieniu Anaruk, mieszkającego w odległej części świata, gdzie prawie zawsze króluje zima. Dowiedzieliśmy się jak żyją i mieszkają Eskimosi, a na zakończenie zajęć zrobiliśmy zaśnieżoną wioskę z domkami iglo i jej mieszkańcami.

Kolejne zajęcia to spotkanie z przepiękną królewną Śnieżką z bajki braci Grimm ”Królewna Śnieżka”. Zbliża się wiosna dlatego postanowiliśmy zaprojektować dla Śnieżki nową wiosenną kolekcję sukienek i spódniczek. Nasze projekty wyszły cudownie, nic tylko brać się za prawdziwe igły i nożyczki i możemy zostać projektantkami.

W zimie powinniśmy pomagać naszym mniejszym przyjaciołom zwierzętom i ptakom. Przypomniało nam o tym opowiadanie H. Łuchockiej „O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku”. Nasze wróbelki zamieszkały w zrobionych z papieru karmnikach pełnych ziaren.

Ostatnie zajęcia odbywały się w dniu, który nazywany jest Tłustym Czwartkiem. W internecie znaleźliśmy informacje o tym skąd wzięła się tradycja jedzenia pączków i faworków w tym czasie. Każde dziecko dostało pączka, którego mogło samo ozdobić kolorowym lukrem, posypkami i czekoladą a później ze smakiem zjeść.

Zapraszamy na kolejne zajęcia  12.03.2014  w godz. 16:00 – 17:00.