pa7.jpg

Pierwsze spotkanie w "Akademii Misia".

Biblioteka  Publiczna Gminy Błonie przygotowała ofertę dla dzieci, które lubią czytać oraz rozwijać swoje talenty plastyczne. Raz w miesiącu, w drugą środę miesiąca, odbywają się zajęcia literacko – plastyczne. Zajęcia mają na celu zachęcenie dzieci do czytania książek i korzystania z usług biblioteki, rozwijanie dziecięcej wrażliwości i wyobraźni, ukazanie biblioteki jako przyjaznego miejsca, w którym dziecko może przyjemnie spędzić czas. W trakcie spotkania dzieci wysłuchują fragment książki lub opowiadania. Po lekturze wspólnie dzielimy się swoimi uwagami i przemyśleniami na temat tekstu. Następnie zapraszamy do wspólnej zabawy plastycznej.

12 marca br. odbyły się pierwsze w tym roku kalendarzowym zajęcia literacko – plastyczne pod hasłem „Akademia Misia”. Dzieci wysłuchał fragmentu książki Przygody i Wędrówki Misia Uszatka autorstwa Czesława Janczarskiego oraz fragmentu Kubusia Puchatka autorstwa Alana A. Milne. Dzieci poznały wszystkich członków „Akademii Misia” - Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Misia Uszatka, Misia Colargola oraz Misia Yogi. Następnie wspólnie wykonały  przy  pomocy bibuły, papieru kolorowego oraz innych materiałów kwiaty, które ozdobiły pudełko  dla pluszowych misiów w kąciku dla maluchów w bibliotece.

Serdecznie zapraszamy na następne zajęcia literacko-plastyczne, które odbędą się 9 kwietnia 2014 r.

Oprac. Urszula Hoczyk