P1011212.jpg

Poznajemy bibliotekę - wizyta przedszkolaków

Maj to miesiąc bibiotek i bibliotekarzy, z tej okazji, w dwa kolejne wtorki miesiąca gościliśmy w naszej placówce dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Tygrysek” oraz z Przedszkola Publicznego nr 4 „Stokrotka”. Większość maluchów była u nas po raz pierwszy i z zaciekawieniem ogladała miejsce, gdzie można zobaczyć tyle ślicznych, kolorowych książek.

Tematem spotkań było zapoznanie z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się jej czytelnikiem oraz jak należy się w tym miejscu zachowywać. Głównym tematem zajęć było zwrócenie uwagi na proces powstawania książki, jej drogę od autora do biblioteki. Dzieci poznały sekrety czarodziejskiej księgi, która na swoich kartach zostawiła dla nich wskazówki jak się o nią troszczyć.

Maj to również najpiękniejszy z wiosennych miesięcy, rozmawialiśmy o wiosennych kwiatach i owadach, poznaliśmy książki, w których można dowiedzieć się o nich wszystkiego. Przeczytaliśmy wierszyk Wandy Chotomskiej „Jak biedronka zgubiła kropki”, a na zakończenie wszystkie dzieci zrobiły przepiękne biedronki.

Nie każdy wie, że 23 maja obchodzony jest Światowy Dzień Żółwia. Z tej okazji oglądaliśmy publikacje z tymi ciekawymi gadami i oglądaliśmy ich zdjęcia. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przygód żółwia Franklina z książki Brendy Clark „Franklin i guma balonowa”. Poza zdobytą wiedzą, przedszkolaki wyniosły z zajęć także inną pamiątkę - własnoręcznie wykonanego żółwia.

Oprac. Lidia Bogusiewicz