Czekamy na lato w Passie

Nasz cykl wiosenno, letnich zajęć literacko - plastycznych w filii biblioteki w Passie rozpoczęliśmy od przeczytania książki B. Gawryluk „Owocowe bajki”. Leśne trolle z opowiadań narobiły nam smaku na pyszne bułeczki jagodowe.  A ponieważ w ich lesie było już kolorowo postanowiliśmy ozdobić naszą bibliotekę wiosennymi motylami.

Kontynuując wiosenne porządki na następnym spotkaniu czytaliśmy opowiadanie „Wiosna na ulicy Czereśniowej” S. Berner Rotrant i robiliśmy wianki z papierowych, letnich kwiatów.

Wiosna w Bullerbyn” A. Lindgren zachęciła nas do wspólnego wykonania plakatów promujących nasze filie biblioteczne w Passie i Bieniewicach.

W końcu nadszedł długo oczekiwany Dzień Mamy. Po wysłuchaniu lektury „Basia i mama w pracy” Z. Staneckiej zrobiliśmy przepiękne bukiety dla naszych najukochańszych Mam.

W czerwcu myślimy już tylko o wakacjach i wylegiwaniu się nad jeziorem, dlatego drzwi naszej biblioteki ozdobiły kolorowe rybki pluskające się w wodzie.

W tym miesiącu obchodzimy także Dzień Taty, wszystkie dzieci uczestniczące w naszych zajęciach wysłuchały przygód Taty z książki „Jak tata się z nami bawił” U. Stark, a potem zrobiły „garniturowe” laurki dla Tatusiów.

Wszystkie dzieci zapraszamy do filii w Passie na nasze wakacyjne zajęcia – w każdy piątek sierpnia godzina 16:00 – 17:00.