pa5.jpg

Kolorowa jesień w Passie

Nadeszła Jesień, a wraz z nią liście na drzewach przybrały barwy złota i czerwieni. Niedługo zaczną opadać, coraz częściej będzie padał deszcz. Jednak jesień ma też swoje uroki – kolorowe parki, kasztany i żołędzie, z których można robić zabawne ludziki. Mamy też nasze zajęcia literacko- plastyczne w filii biblioteki w Passie, na których czytamy ciekawe książki i rozwijamy wyobraźnię tworząc przepiękne kolorowe prace.

We wrześniu oglądaliśmy książkę R. S. Berner „Jesień na ulicy Czereśniowej”. Mimo tego, że na zewnątrz z każdą stroną robi się coraz bardziej ponuro, mieszkańcom ulicy Czereśniowej dopisują dobre humory. Trwa "Wielki jesienny festyn" i obchody "Dnia Dyni". Na koniec zajęć ozdobiliśmy bibliotekę jesiennym drzewem i kolorowymi liśćmi. Kolejne zajęcia to spotkanie jesieni w Karzełkowie w książce A. Sobczak „W Karzełkowie jesień złota”. Ponure wieczory w domach, rozświetlą nam zrobione ze słoików lampiony.

Październik kojarzy nam się z pomarańczowymi, ogromnymi dyniami. Czytaliśmy zabawną opowieść o Franklinie i wielkiej dyni a potem całą bibliotekę ozdobiliśmy własnoręcznie zrobionymi dyniami. Koniec miesiąca zawsze jest trochę straszny, a to za sprawą Halloween, które dzieci zawsze chętnie spędzają w naszej bibliotece.

Poznaliśmy przygody Radka Szkaradka z książki pt. „Kły” D. Roberts, A. MacDonald i świetnie bawiliśmy się w ślicznie ozdobionej bibliotece. Robiliśmy rozbawione szkielety z patyczków higienicznych, dyniowe maski z talerzyków i dyniowe girlandy. Na zakończenie wszyscy obiadaliśmy się pysznymi cukierkami.

Zapraszamy na zajęcia w listopadzie i nasze ukochane świąteczne w grudniu.