Świąteczne zajęcia w filii Biblioteki w Passie i Bieniewicach

Podczas naszych grudniowych zajęć literacko – plastycznych w Passie, dzieci przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Czytaliśmy książki związane z tym radosnym czasem i robiliśmy świąteczne dekoracje.
Pierwsze spotkanie wypadało kilka dni przed Mikołajkami i dlatego koniecznie musieliśmy przeczytać jedną z przygód Mikołajka z książki J.J.Semple, R. Goscinnego pt. „Zima Mikołajka”. Zrobiliśmy piękne Mikołaje z kartonu, które ozdobiły bibliotekę, a na zakończenie wszystkie dzieci dostały słodkiego, czekoladowego Mikołaja.

Na kolejnych zajęciach poznaliśmy sympatyczną dziewczynkę o imieniu Kornelia z opowiadania A. Stelmaszyk pt. „Niezwykłe święta Kornelii” i wraz z nią odkrywaliśmy niezwykłą Krainę Zielonych Wzgórz znajdującą się po drugiej stronie bombki. Wykonaliśmy przepiękne choinki z kartonu i styropianu, które przystroiły pokoje dzieci w ich domach.
Na zakończenie poznaliśmy przygody dzieci z Bullerbyn i ich świąteczne tradycje z powieści A. Lindgren „Boże Narodzenie w Bullerbyn”. Dzieci bardzo zaangażowały się w robienie choinek z kolorowych gazet.
W filii biblioteki w Bieniewicach razem z biblioteką szkolną przygotowaliśmy spotkanie dla dzieci z klas I – III Szkoły Podstawowej pod hasłem „Mikołajki z Mikołajkiem”. Licznie przybyłe dzieci z uwagą obejrzały prezentację multimedialną przybliżającą postać Mikołajka. Poznały historię życia i twórczości autora i ilustratora, dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wydania całej serii ,,Mikołajka” oraz adaptacji filmowych i teatralnych.
Następnie wykonały Mikołaja z rolek i kolorowego papieru, a w nagrodę wszystkie otrzymały słodki batonik. Nasze ciekawe spotkanie zakończyliśmy obejrzeniem filmu pt. „Wakacje Mikołajka”.
Zapraszamy na kolejne spotkania w styczniu i lutym.