Biblioteczne DRZEWKO ŻYCZEŃ

W lutym biblioteczny kącik dla dzieci został wzbogacony o nowy element wystroju - DRZEWKO ŻYCZEŃ.

Idea Drzewka, na którym każde dziecko (od lat 0 do lat 100) może zawiesić listek z napisanym życzeniem, zapożyczona została z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Nasze Drzewko Życzeń - wycięte z drewnianej płyty, pomalowane farbą, udekorowane filcowymi ozdobami - swój oryginalny wygląd zawdzięcza połączonym zabiegom artystycznym pani Agaty Matraś oraz wolontariuszek z I L.O im. Władysława Broniewskiego w Błoniu.

Wolontariuszki - Angelika, Asia, Dominika i Paulina - od początku bieżącego roku szkolnego z dużym zapałem wspierają Bibliotekę w działaniach animacyjnych i oświatowych (uczestniczą między innymi w organizacji zajęć literacko-plastycznych dla dzieci).

Praca przy Drzewku dostarczyła jego twórczyniom wiele radości i satysfakcji. Mali Czytelnicy zdążyli już zawiesić na jego „gałązkach” pierwsze listki z życzeniami. A nuż dobry duszek biblioteczny sprawi, że się spełnią?

Na gałęzi naszego Drzewka przysiadła ruda wiewiórka, żeby zjeść orzeszek.

Drzewko Życzeń i jego twórczynie