Święta Wielkanocne w filii biblioteki w Passie

W naszej bibliotece w Passie zrobiło się już wiosennie i kolorowo. Z niecierpliwością czekaliśmy na wiosnę, Dzień Kobiet i Święta Wielkanocne.
Aby odgonić zimowe smutki na zajęciach literacko - plastycznych najpierw przeczytaliśmy opowiadanie E. Zubrzyckiej „Filip i bociany” i rozmawialiśmy o przygodach małego zajączka. Postanowiliśmy ładnie ozdobić wnętrze biblioteki i ze słomek oraz osłonek do muffinek zrobiliśmy łąkę pełną kolorowych kwiatów.

W marcu obchodziliśmy Dzień Kobiet, przeczytaliśmy wiersz „Święto kobiet”, a z prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się troszkę o historii tego dnia. Później dzieci robiły z łyżeczek kwiaty dla swoich mam, babć, koleżanek i sióstr. Aby uczcić to święto na koniec objadaliśmy się pysznym tortem w kształcie serca.
Kolejne zajęcia to już przygotowania do Wielkanocy. Nasze spotkania rozpoczynaliśmy od przeczytania kilku rozdziałów książki Anny Jankowskiej „Opowiedz mi, Mamo. Polskie zwyczaje i obrzędy wielkanocne”. Rozmawialiśmy o tradycjach związanych z tym Świętem. Na zakończenie zajęć na naszym parapecie zamieszkało całe stadko kolorowych kur, które zrobiliśmy z papierowych talerzyków i piórek.
Na drugich dowiadywaliśmy się o kolorowaniu jajek i pięknie ozdabialiśmy nasze wielkie styropianowe jaja.
Ostatnie spotkanie spędziliśmy równie ciekawie. Przeczytaliśmy fragment książki B. Park „Zuźka D. Zołzik pierwszakiem. Głupi królik” i prześlicznie ozdobiliśmy kartonowe pudełka na nasze zabawki i drobiazgi.