Mój przyjaciel kot – relacja z zajęć w filii w Radzikowie.

W środę 27 kwietnia w Bibliotece w Radzikowie odbyły się zajęcia interaktywne pt "Mój przyjaciel kot" dla grupy starszaków z przedszkola Kubusia Puchatka w Radzikowie.
Jako wprowadzenie do tematu dzieci wysłuchały wierszy J.Tuwima "Kotek" i St. Jachowicza "Chory Kotek".
Było to wstępem do rozmowy o bohaterze zajęć czyli kocie.

Rozmowa dotyczyła wyglądu i charakteru kota, jego żywienia, opieki nad nim, a przede wszystkim zachowania i naszego zachowania wobec zwierząt, pomocne były nam dwie książki  "Koty, jak się opiekować i zaprzyjaźnić oraz poradnik encyklopedyczny Laroussa "Koty". Dzieci dowiedziały się jak odróżnić kiedy kota jest przyjazny i zadowolony, a kiedy jest zły i absolutnie nie wolno do niego podchodzić.
To przygotowało starszaki na spotkanie z żywymi kotami, które przyprowadziła Pani Karolina z Domu Kultury.
Zwierzaki można było dotknąć, pogłaskać, posłuchać mruczenia i nakarmić smakołykami.

Po powrocie do przedszkola dzieci przygotowały "kocie " wycinanki.

Oprac. Monika Dzięgielewska