Tydzień Bibliotek - Poznajemy autorów bajek, baśni i wierszy dla dzieci.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, 10 i 12 maja gościliśmy w naszej placówce najstarsze grupy dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 „Promyczek”. Nasze spotkania odbywały się pod hasłem „Poznajemy autorów bajek, baśni i wierszy dla dzieci”. Przedszkolaki przypomniały sobie, co należy zrobić żeby zapisać się do biblioteki i jakie zasady w niej obowiązują, a następnie oglądały prezentacje multimedialne przybliżające im twórczość i biografie poszczególnych autorów.

Pierwsza grupa wyruszyła w naszą podróż wraz z „Lokomotywą” Juliana Tuwima. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wierszyka, a następnie każde rysowało w wagoniku lokomotywy, co chciałoby w niej przewieźć. Chłopcy rysowali głównie piłki i roboty, a dziewczynki księżniczki i zwierzęta. Nasze wagoniki „powoli i ociężale” ciągnęła lokomotywa po całej bibliotece. Dużą radość sprawiło również maluchom ozdabianie okularów Pana Hilarego.
Kolejna grupa uczyła się dni tygodnia z wierszykiem Jana Brzechwy „Tydzień”, ilustrowała okładkę wymyślonej przez siebie książeczki, a następnie z rolek wyczarowała pięknego słonia z wierszyka „Słoń”.
H. Ch. Andersen i jego „Brzydkie Kaczątko” byli bohaterami naszego kolejnego spotkania. Przepiękne, dostojne łabędzie zrobione przez dzieci z papierowych talerzyków pływały po błękitnej tafli naszych jeziorek.
Podczas ostatniej wizyty przedszkolaki pomagały Jasiowi i Małgosi znaleźć w labiryncie rodzinny dom. Opowieść o „Śpiącej Królewnie” braci Grimm bardzo się wszystkim podobała. A Krasnale zrobione przez maluchy wyszły nam naprawdę bardzo ładnie. Na zakończenie kolorowaliśmy rysunki przedstawiające bibliotekę.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za tak miłe spotkania.

Oprac. Lidia Bogusiewicz
    Hanna Wiechetek