ABC DKK
Co to jest Dyskusyjny Klub Książki?
Grupa osób, które spotykają się, aby porozmawiać o książkach. Program realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Bibliotekami Wojewódzkimi.
Dyskusyjne Kluby Książki pojawiły się podczas realizacji wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wspierania sektora książki „Tu Czytamy!" podjętego przez Instytut Książki przy współpracy British Council (instytucja reprezentująca Wielką Brytanię i Irlandię Północną w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej z innymi krajami). Dyskusyjne Kluby Książki (DKK) w Polsce powstały jako odpowiednik bardzo popularnych grup czytelniczych (reading groups) istniejących w Wielkiej Brytanii.
Dla kogo?
Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Ważne: Pomysł opiera się na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, klubowicze nie muszą prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze. Nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o książkach.
Cel?
Celem klubów jest ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek. W Polsce kluby powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają przy jego wsparciu finansowym i merytorycznym od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia – od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach.
Ilość klubów w Polsce? Ponad 2 tyś.
Gdzie? Biblioteka Publiczna Gminy Błonie.
Kiedy? Raz w miesiącu, sami ustalamy termin!

źródło : www.instytutksiazki.pl