Kolorowa jesień w filii w Passie

Za oknami naszej filii biblioteki w Passie rozciąga się park, a w nim drzewa z pięknymi, kolorowymi liśćmi. Jesienne kolory zainspirowały nas do rozpoczęcia naszego cyklu spotkań literacko-plastycznych związanych z tą piękną, nostalgiczną porą roku.
Zaczęliśmy od przeczytania „Przewodnika prawdziwych tropicieli. Jesień.” Adama Wajraka.

Szukaliśmy żubrów w Puszczy Białowieskiej, niedźwiedzi w Tatrach, a w Bieszczadach  wilków i jeleni. Na zakończenie zrobiliśmy z kolorowego papieru  smakowicie wyglądające, kolorowe jabłka.
„Owocowe bajki” B. Gawryluk i mieszkające w lesie poczciwie trolle, dostarczające do miasteczka skarby lasu, zachęciły nas do wykonania przepięknego, jesiennego drzewka.
W październiku czytaliśmy książkę Joanny Chmielewskiej „Ręcznikowiec” i razem z Alkiem bohaterem opowiadania dowiedzieliśmy się jak ważne jest zaufanie i szczerość. Poznaliśmy trudne słowo empatia. Wycinaliśmy jesienne pajęczyny, robiliśmy z plasteliny i kreatywnych patyczków pająki, muchy oraz dynie.
Na ostatnich zajęciach przeczytaliśmy zabawne przygody Radka Szkaradka z książki A. MacDonald pod tytułem „Kły” a z kubeczków i talerzyków robiliśmy wesołe duszki i dynie.
Zapraszamy jeszcze na listopadowe zajęcia w piątki 18 i 25 i kolejne świąteczne w grudniu.

Oprac. Lidia Bogusiewicz