pa9.jpg

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w filii w Bieniewicach

W ramach współpracy biblioteki publicznej z biblioteką szkolną, w filii biblioteki w Bieniewicach odbyło się spotkanie z okazji przypadającego w listopadzie Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Miesiąc wcześniej ogłoszony został w klasach drugich Szkoły Podstawowej w Bieniewicach, konkurs na najpiękniejszy Bajkowy Zamek. Uczniowie wykonali przepiękne prace i wybranie trzech najładniejszych, przysporzyło nam naprawdę sporo trudności.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji pt. „W baśniowym świecie”, z której dzieci dowiedziały się, co to jest baśń, jakie postaci, przedmioty realistyczne i fantastyczne w niej występują, poznały autorów i tytuły najpopularniejszych bajek. Po przeczytaniu fragmentów bajek zgadywały, kto jest ich bohaterem.
Następnie, dzieciom biorącym udział w konkursie zostały wręczone dyplomy, upominki i słodycze.
Na zakończenie uczniowie dostali do wykonania w klasach prace plastyczne przedstawiające królewnę i smoka.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za tak duże zaangażowanie, a rodzicom i nauczycielom za pomoc w budowie zamków.

Oprac. Lidia Bogusiewicz