p010.jpg

Niezwykłe spotkanie ze Św. Mikołajem w bibliotece

6 grudnia to dzień, który wszystkie dzieci uwielbiają - Mikołajki. W tym roku był on obchodzony w naszej bibliotece w sposób wyjątkowy. Kilka tygodni wcześniej w klasie Vc Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka został ogłoszony konkurs na napisanie opowiadania pt. „Moje niezwykłe spotkanie ze Świętym Mikołajem”. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło na spotkaniu w naszej bibliotece, a proszę nam wierzyć nie było ono takie proste. Uczniowie napisali naprawdę przepiękne opowiadania podczas czytania, których nie jeden raz, ze wzruszenia zakręciła nam się łza w oku.

Lekcję biblioteczną rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej, która przybliżyła nam postać tego niezwykłego Świętego. Następnie sprawdziliśmy naszą wiedzę na jego temat wypełniając ankietę personalną Mikołaja. Pytania nie były wcale takie łatwe:). Uczniowie mieli napisać min., jaki był jego zawód wyuczony a jaki wykonywany, jakich ma pomocników, czy nosi strój służbowy, jakim środkiem transportu się porusza, jakie ma znaki szczególne. Oczywiście wszyscy poradzili sobie świetnie, a śmiechu podczas czytania ankiet było mnóstwo. Mikołajki nieodparcie wiążą się z prezentami. Kolejnym zadaniem dzieci było jak najładniej, w najkrótszym czasie zapakować prezent. Teraz już wszystkie mogą zostać pomocnikami w mikołajowej fabryce prezentów:) Nie mogło zabraknąć na naszych zajęciach pracy plastycznej, która polegała na zrobieniu figurek Mikołaja, ślicznie ozdobiły one naszą choinkę.
Na zakończenie zostawiliśmy sobie najważniejszą część naszej lekcji, wręczenie nagród książkowych uczniom najpiękniejszych opowiadań. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Kobierecki, drugie - Michał Firsiuk, a trzecie - Natalia Wiśniewska. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali również słodki mikołajkowy upominek.
Bardzo dziękujemy uczniom tej klasy oraz ich nauczycielom za tak duże zaangażowanie w napisanie prac i bardzo miłe spotkanie.