p001.jpg

Świąteczne spotkania w filii biblioteki w Passie

Listopad i grudzień upłynął w filii naszej biblioteki w Passie bardzo radośnie. W listopadzie na zajęciach literacko-plastycznych obchodziliśmy Andrzejki i Dzień Pluszowego Misia. Natomiast w grudniu świętowaliśmy Mikołajki i w oczekiwaniu na nasze ulubione Święta Bożego Narodzenia czytaliśmy ciekawe książki i robiliśmy prześliczne prace plastyczne.
Przygody Dokuczalskiej z książki J. Fabickiej zainspirowały nas do rozmowy o tym, że każdy z nas ma prawo być inny i każdy jest bardzo ważny a przedszkole czy szkoła to bardzo fajne miejsce. Później robiliśmy z kolorowego papieru pływające ryby.

Z okazji Andrzejek z przymrużeniem oka sprawdzaliśmy, co nas czeka w przyszłości, w szklanych kulach rysowaliśmy swoje marzenia i pięknie ozdabialiśmy nasze tekturowe klucze. Na zakończenie przeczytaliśmy kilka przygód Misia Uszatka Czesława Janczarskiego.
Dzień, który wszystkie dzieci uwielbiają to oczywiście Mikołajki. W naszej bibliotece też nie mogło zabraknąć tego ulubionego Świętego. Poznaliśmy zabawne przygody rodzeństwa z książki M. Majaluoma „Tato, kiedy przyjdzie Święty Mikołaj”. Oglądaliśmy prezentację multimedialną przybliżającą nam postać Mikołaja. Z talerzyków zrobiliśmy nasze własne mikołajowe buźki a na koniec zajadaliśmy się czekoladowymi Mikołajami.
Ostatnie przedświąteczne spotkanie upłynęło nam bardzo pracowicie. Czytaliśmy pełne uroku i humoru opowiadanie o Wesołym Ryjku W. Widłaka. Zimą, czasami brak śniegu, ale i tak najważniejsze są święta, choinka, kolędy i pieczenie pierniczków, na które Wesoły Ryjek ma swój własny przepis. Zrobiliśmy choinki z gazet i przepiękne świąteczne wieńce do zawieszenia na drzwiach dziecięcych pokoi.
Zapraszamy na kolejne ciekawe spotkania w styczniu i lutym.