P1010965.jpg

Zakochaj się w bibliotece - spotkanie walentynkowe

W ferie odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka. Nasze spotkanie upłynęło pod hasłem Walentynek, miłości i zakochania.

Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, z której dowiedzieliśmy się, kto to był ten Święty Walenty i jaka była historia powstania tego święta. Rozmawialiśmy o symbolach miłości, czytaliśmy miłosne wierszyki. Zobaczyliśmy jak to święto obchodzone jest w innych krajach i czy zawsze jest to 14 luty. Z naszych miłosnych serc losowaliśmy imiona chłopców i dziewczynek, których być może kiedyś pokochamy. W sercach pisaliśmy o sobie nawzajem same miłe rzeczy, a później na głos je czytaliśmy i od razu zrobiło się jakoś tak sympatycznie i koleżeńsko. Układaliśmy rozsypankę literową związaną z Walentynkami. Przeczytaliśmy opowiadania „Zakochani” R. Dautremer i „Serce za serce, czyli Co to znaczy kochać” ks. J. Twardowskiego. Na zakończenie robiliśmy miłosne książeczki z kolorowego papieru i wieńce z serduszek.
Wszystkie dzieci wyszły od nas z uśmiechem na twarzy, słodkim upominkiem oczywiście w kształcie serca i zakładką do książki.

Hanna Wiechetek