p010.jpg

W filii w Radzikowie też się dzieje ...

Początek roku to mroźne, ponure dni, a w naszej bibliotece gwarnie i wesoło - wszystko dzięki wizytom przedszkolaków. W styczniu odbyło się spotkanie z zaprzyjaźnionym z naszą placówką poetą Panem Marianem Górskim, który oprócz czytania własnych utworów opowiadał o swoim życiu, o tym jak dawniej dzieci spędzały czas wolny. Należy dodać, że Pan Marian ma wspaniały kontakt z dziećmi.

Na zajęciach plastycznych  nawiązaliśmy do zbliżającego się dnia Babci i Dziadka, robiąc kwiaty z papieru i słomek.
Na początku lutego gościliśmy teatr "Duet" z Krakowa z przedstawieniem "Poszukiwacze skarbów".
Ponieważ dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, postanowiliśmy pożegnać odchodząca zimę baśnią "Królowa Śniegu".
Dzieci wykonały ozdobne lustereczka.

Opracowała Monika Dzięgielewska