pa12.jpg

Świętujemy tydzień Bibliotek – Biblioteka. Oczywiście!

Miesiąc maj jest specjalnym okresem dla bibliotekarzy, gdyż 8 Maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza, który rozpoczyna również Tydzień Bibliotek. W tym roku obchodzony był po raz czternasty, a hasło przewodnie brzmiało: „Biblioteka. Oczywiście!”. Taka forma promocji czytelnictwa i bibliotek ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w życiu i edukacji oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.
W tym szczególnym tygodniu naszą placówkę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika oraz przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 2 „Promyczek”.
Nasze spotkania z poszczególnymi klasami odbywały się po hasłem, „Co to znaczy?” - zabawa z powiedzeniami, czyli jak zrozumieć świat. Prezentacja multimedialna przybliżyła nam życie i twórczość autora Grzegorza Kasdepke. Uczniowie wzięli udział w kalamburach, w których odgadywali hasła będące przysłowiami.

W kwietniu w klasach trzecich ogłosiliśmy również konkurs ze znajomości życia i twórczości H. CH. Andersena, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło na spotkaniu w naszej bibliotece. Nagrody książkowe otrzymali:
Klasa III a
Weronika Szostakowska             I miejsce
Julia Bogucka                             II miejsce
Olga Gołębiowska                      III miejsce
Klasa III b
Hanna Dunajewska                     I miejsce
Zuzanna Puchalska                     II miejsce
Konrad Jaczyński                       III miejsce
Klasa III c
Jakub Kowalewski                      I miejsce
Roksana Więckowska                 II miejsce
Marcel Włodarczyk                    III miejsce
Klasa III d
Krystyna Czernuszyn                  I miejsce
Aniela Gurtowska                       II miejsce
Barbara Czernuszyn                    III miejsce
Laureatom serdecznie gratulujemy:) Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci długopisów i ołówków z logo biblioteki oraz słodkie lizaki.
Przedszkolaki były u nas po raz pierwszy, poznały księgozbiór, dowiedziały się skąd biorą się książki w bibliotece, odgadywały zagadki przedstawiające postaci z bajek. Na zakończenie wysłuchały wierszyka pt.”Kaczka Dziwaczka” i zrobiły swoją przepiękną, kolorową kaczkę.
Ale to nie koniec wizyt naszych gości w maju:) W kolejnym tygodniu odwiedziły nas jeszcze dzieci z Przedszkola Publicznego nr 4 „Stokrotka”, które były z nami w magicznym świecie baśni oraz uczniowie z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Hilaris, którzy poznali historię powstania pisma i książki.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy do naszej biblioteki na inne ciekawe i wesołe zajęcia literacko - plastyczne.

Oprac. Lidia Bogusiewicz
    Hanna Wiechetek