P1010969.jpg

Jesienne spotkania z książką w bibliotece

Rok szkolny nabrał już rozpędu, a w związku z tym również nasza współpraca z błońskimi szkołami i przedszkolami w październiku w pełni ruszyła. W tym tygodniu odwiedziła nas klasa 3 ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Prezentacja multimedialna „Od papirusa do e-booka” przybliżyła uczniom dzieje powstania książki i materiałów pisarskich. Pisanie atramentem i prawdziwymi gęsimi piórami swoich imion, hieroglifami na plastelinowych tabliczkach oraz kolorowanie średniowiecznych inicjałów wzbudziło najwięcej emocji i jak zwykle stanowiło najbardziej lubianą część naszej lekcji.

10 Października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, dlatego też przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 2 „Promyczek” w tym tygodniu pracowały nad projektem „Drzewo” i koniecznie musiały odwiedzić naszą bibliotekę, w której mamy mnóstwo książek o drzewach. Dzieci dokładnie przeglądały publikacje dotyczące drzew. Obejrzały prezentacje multimedialną pt.”O czym szumi las”, z której dowiedziały się jak zbudowane jest drzewo, jakie drzewa liściaste i iglaste występują w Polsce i jak duże znaczenie dla ludzi ma przyroda, las i drzewa. Zajęcia takie są bardzo ważną lekcją uczącą świadomości ekologicznej od najmłodszych lat. Tradycyjnie na zakończenie zrobiliśmy pracę plastyczną przedstawiającą kolorowe, jesienne drzewo.
Zapraszamy na kolejne wizyty w naszej bibliotece, które zawsze są okazją do miłego spędzenia czasu i dowiedzenia się wielu ciekawych rzeczy, bo przecież książka to największa skarbnica wiedzy.