pa12.jpg

Z książką dookoła Świata - ferie w bibliotece

Ferie w tym roku zaskoczyły nas piękną, śnieżną pogodą, ale mimo wielu zajęć na świeżym powietrzu uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka znaleźli czas, aby jak co roku w tym czasie odwiedzić naszą bibliotekę.

Spotkanie upłynęło nam pod hasłem "Z książką dookoła Świata". Podczas prezentacji multimedialnej dotyczącej powieści przygodowych i podróżniczych dzieci dowiedziały się czym charakteryzują sie takie utwory. Poznały życiorysy najpopularniejszych autorów książek o tej tematyce oraz wysłuchały krótkich streszczeń wybranych powieści przygodowych.
Z dużym zaangażowaniem, przy pomocy naszego bogatego księgozbioru, rozwiązywały krzyżówki dotyczące Polski, Europy i Świata. Na zakończenie każde narysowało mapę swojej wymarzonej krainy przygód. Bardzo cieszymy się, że młodzi ludzie zechcieli spędzić swój wolny czas nie tylko przed komputerem i telewizorem, lecz również w bibliotece między ciekawymi i kolorowymi książkami,
oczywiście zapraszamy za rok.