Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 8.00 - 14.00
Piątek 11.00 - 19.00

Z naszej galerii

PA291130.JPG.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2014-2020

IBUK libra

Poszukiwania zwiastunów wiosny w bibliotece

W tym tygodniu odwiedziły nas przedszkolaki  z Przedszkola Nr 3 im. J. Brzechwy, grupa Motylki oraz dwie grupy z Przedszkola Publicznego nr 4 „Stokrotka” . Pierwsza wizyta miała na celu zapoznanie z biblioteką i książkami. Dla 4-latków było to pierwsze spotkanie w Królestwie Książek. Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wygląda karta czytelnika, kto może wypożyczać książki. Obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się jak powstaje książka oraz kolorowały ilustracje przedstawiające bibliotekę.

Nie zabrakło również głośnego czytania. Dzieci w skupieniu wysłuchały bajki "Franklin i książka z biblioteki". W dalszej części spotkania, w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet dowiedziały się co to za święto, wysłuchały wierszyka "Święto Kobiet" i wykonały prace plastyczne związane z tym dniem. Powstały piękne tulipany, którymi dzieci obdarowały swoje mamy, babcie czy Panie w przedszkolu.
Przedszkolakom ze Stokrotki pomagaliśmy szukać zwiastunów wiosny. Dzieci oglądały publikacje dotyczące przyrody, kwiatów, zwierząt, owadów znajdujące się w naszej bibliotece. Obejrzały prezentację dotyczącą pierwszych oznak wiosny, odgadywały zagadki z nią związane. Bardzo dobrze poradziły sobie z kartami pracy dotyczącymi tej pory roku. Na zakończenie zrobiły przepiękne prace plastyczne przedstawiające oczywiście wiosenne stokrotki:)