Spotkanie z Basią - zabawną i mądrą przyjaciółką dzieci, bohaterką książek autorstwa Zofii Staneckiej.

Przygody rezolutnej Basi pomogły naszym gościom z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Hilaris zrozumieć biblioteczny świat. Wspólnie z Basią odwiedziliśmy bibliotekę, to naprawdę fantastyczne miejsce!

Dowiedzieliśmy się o najważniejszym „narzędziu”, które pozwala pisać książki, czyli o wyobraźni. Obejrzeliśmy zdjęcia z nietypowymi bibliotekami, które mogą mieścić się również w drzewie, w budce telefonicznej, czy być automatem z książkami. Dzieci zobaczyły jak nietuzinkowo mogą być wykonane książki, np. z torebek papierowych, czy opakowań po pizzy. Wystarczy sięgnąć do własnej wyobraźni i wydobyć z niej niezwykłe cuda.