"Mirabelka - kiełkująca historia w 100-licy" - warsztaty z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości, 13 listopada godz. 17.00

W ramach oficjalnych obchodów stulecia Niepodległości, nasza biblioteka bierze udział w inspirującej akcji czytelniczej organizowanej przez Lustro Biblioteki pod hasłem „Mirabelka-kiełkująca historia w 100licy”. Akcja związana jest z książką „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza.
Zapraszamy na warsztaty literacko – plastyczne z cyklu Bajkoczytajki, których motywem przewodnim jest oczywiście książka „Mirabelka”. Pełna nadziei, wiary i miłości historia kilku pokoleń mieszkańców warszawskich Nalewek opowiedziana z perspektywy drzewa, które naprawdę tam rosło. Książka porusza bardzo ważne, a zarazem traumatyczne wydarzenia tj. wojna i historia getta, które są częścią losów Mirabelki.

Celami akcji są:promocja czytelnictwa ; rozbudzanie zainteresowania historią Polski ; zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną ; włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości.

Organizatorem akcji jest Barbara Maria Morawiec, red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Natomiast współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa.