P1011208.jpg

Biblioteka Publiczna Gminy Błonie zaprasza w piątek 22 marca na dyskusję o dobrej książce. Tym razem w roli głównej powieść Richarda Flanagana "Klaśnięcie jednej dłoni"

Tasmania – rozległa, tajemnicza kraina. Pewnej nocy 1954 roku osadę Butlers Gorge omiatała śnieżyca, a czarne chmury przesłoniły gwiazdy. Maria Buloh bez słowa opuściła męża i trzyletnią córkę, by nigdy do nich nie wrócić. Rozpłynęła się bez śladu. Dlaczego i dokąd odeszła?

Szukając zapomnienia w alkoholu, Bojan, słoweński imigrant, odnajdzie w nim jedynie demony przeszłości – tragiczne wspomnienia z czasu wojny, a rozpacz po odejściu żony przekuje w codzienne domowe piekło dla małej Sonji. W 1989 roku, po latach spędzonych w Sydney, dorosła już Sonja odwiedza ojca. To szansa na przebaczenie, ale też i czas na podjęcie najważniejszej decyzji w życiu młodej kobiety, która będąc w ciąży, zastanawia się nad jej przerwaniem.

Richard Flanagan jest jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy australijskich. W 2014 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Bookera za "Ścieżki północy". "Klaśnięcie jednej dłoni" to kolejna głośna powieść Flanagana, jaką Wydawnictwo Literackie prezentuje polskim czytelnikom.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy /za:  empik.com/