pa4.jpg

Parenting Hero: kody do aplikacji dostępne w bibliotece

Jednym z projektów stworzonych przez MythicOwl jest aplikacja dla rodziców – Parenting Hero. Aplikacja ta powstała w oparciu o treści zaprezentowane w książce Joanny Faber (córki Adele Faber) oraz Julie King „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2-7 lat”.

Książka jest kontynuacją bestsellerowej serii „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Aplikacja zawiera wszystkie kluczowe metody prezentowane w książce i pozwala je utrwalić oraz przećwiczyć w innowacyjny sposób – za pomocą 17 interaktywnych scenek. Scenki są podzielone na 4 kategorie tematyczne: „Radzenie sobie z uczuciami”, „Zachęcanie do współpracy”, „Rozwiązywanie konfliktów” oraz „Wyrażanie pochwał i uznania”. W każdej kategorii znajdziemy kilka scenek obrazujących typowe sytuacje problemowe z dzieckiem w roli głównej. Po wstępie, zawierającym opis sytuacji, jesteśmy poproszeni o wybór preferowanego przez nas sposobu reakcji (spośród 3 opcji). Każdy wybór skutkuje odmiennym, dalszym ciągiem rozwoju sytuacji. Na końcu każdej scenki znajdziemy podsumowanie merytoryczne.

Do książki stworzona została aplikacja Parenting Hero, do bezpłatnego korzystania na komputerze, komórce oraz tablecie z systemem android.

Osoby zainteresowane kodem pozwalającym na bezpłatne pobranie aplikacji na telefony/tablety jak również wypożyczeniem książki zapraszamy do biblioteki.