pa4.jpg

Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w Dyskusyjnym Klubie Książki - 31.05.2019 r.

Tym razem porozmawiamy o historii miłości, rozpaczy i zemście rozgrywających się w targanej wojną Toskanii.

..."Włoski ród szlachecki, którego członkowie wierzą, że mury ich wiekowej rezydencji ochronią ich przed wojną pustoszącą całą Europę. Osiemnastoletnia Cristina spędza całe dnie na pływaniu w basenie, zabawach z małym bratankiem i bratanicą oraz spacerach po należących do posiadłości ogrodach i gajach oliwnych. Ale kiedy w willi Rosatich zjawiają się dwaj żołnierze, Włoch i Niemiec, aby obejrzeć starożytny cmentarz Etrusków, ten sielankowy spokój zostaje bezpowrotnie zburzony. Cristiną zaczyna się interesować młody niemiecki porucznik, naziści coraz śmielej nadużywają gościnności gospodarzy, a niegdysiejsze sanktuarium Rosatich powoli staje się ich więzieniem..."

Zapraszamy !

za empik.com