DZIAŁALNOŚĆ BIBLIOTEKI W CZASIE PANDEMI

Informujemy, że w związku z zaostrzeniem przez Ministerstwo Zdrowia obostrzeń
w województwie mazowieckim,

Biblioteka ogranicza swoją działalność

od 15.03.2021 – 18.04.2021.

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

Biblioteka Główna ul. Jana Pawła II 1B w Błoniu

Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach:

poniedziałek 11:00 – 19:00

wtorek 9:00 – 16:00

środa 11:00 – 19:00

czwartek 9:00 – 16:00

piątek 11:00 – 19:00

Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wydawania książek/ audiobooków wcześniej zamówionych. Złożone zamówienie będzie do odebrania następnego dnia lub we wcześniejszym terminie po uzgodnieniu z bibliotekarzem.

Czytelnicy nie będą mogli wejść do pomieszczeń biblioteki, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu wejścia do biblioteki, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Punkt wypożyczenia będzie zabezpieczony przesłoną z pleksi.

W punkcie może przebywać tylko 1 osoba, wymaga się także stosowanie maseczek oraz zachowanie odstępu.

Książki można zamawiać:

telefonicznie w godzinach otwarcia biblioteki tel.22 725 4782,

oraz przez konto w katalogu on-line

zwrotu książek można dokonywać do wrzutni bez konieczności wizyty w bibliotece

Filia w Bieniewicach

poniedziałek 14:00 – 18:00

środa 14:00 – 17:00

czwartek 14:00 – 17:00

Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania wcześniej zarezerwowanych książek. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wypożyczenie książek bez uprzedniego zarezerwowania.

Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi do biblioteki, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W punkcie może przebywać tylko 1 osoba, wymaga się także stosowanie maseczek oraz zachowanie odstępu.

Filia w Radzikowie

poniedziałek 13:00 – 19:00

środa 13:00 – 19:00

piątek 13:00 – 17:00

Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania wcześniej zarezerwowanych książek.W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wypożyczenie książek bez uprzedniego zarezerwowania.

Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi do biblioteki, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W punkcie może przebywać tylko 1 osoba, wymaga się także stosowanie maseczek oraz zachowanie odstępu.

Zwrotu książek można dokonywać do wrzutni bez konieczności wizyty w bibliotece.

Filia w Górnej Wsi

czwartek 10:00 – 18:00

druga sobota m-ca 9:00 – 17:00

Filia w Passie

Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach

wtorek 12:00 – 18:00

czwartek 12:00 – 18:00

Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania wcześniej zarezerwowanych książek. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wypożyczenie książek bez uprzedniego zarezerwowania.

Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi do biblioteki, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W punkcie może przebywać tylko 1 osoba, wymaga się także stosowanie maseczek oraz zachowanie odstępu.

Wszystkie zwracane książki będą obowiązkowo przechodziły 3-dniową kwarantannę w wyznaczonym miejscu, aby zapewnić większe bezpieczeństwo naszym Czytelnikom

Opłaty za przetrzymanie książek w czasie trwania ograniczeń nie będą pobierane.