Noc Bibliotek 2021

W piątek 8 października w Bibliotece Publicznej Gminy Błonie i Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Błoniu odbyła się Noc Bibliotek. Gościliśmy klasę 4b wraz z wychowawczynią Lidią Nowakowską ze Szkoły Podstawowej w Bieniewicach. Tym razem towarzyszyło nam hasło „Czytanie wzmacnia”. Dla uczestników akcji przygotowaliśmy moc atrakcji.

Zabawę rozpoczęliśmy w Parku Bajka, to właśnie tam harcerze z I DHS „Orły” Hufiec Błonie, przygotowali dla nas grę terenową opartą na przygodach Harrego Pottera. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem szukali gwiazdozbiorów, robili różdżki, rzucali zaklęcia oraz tworzyli własne eliksiry.

Prosto z Parku Bajka udaliśmy się do Centrum Kultury, gdzie mieszczą się obie błońskie biblioteki. Czekała tam na nas niespodzianka w postaci Agaty Matraś, ilustratorki i autorki książek dla dzieci. Pani Agata pokazywała nam, jak powstaje komiks. Każdy z uczestników mógł zabawić się w twórcę komiksu i narysować własny.

Po warsztatach komiksowych zaprosiliśmy młodzież do zabawy w escape room. Uczniowie rozwiązywali baśniowe zagadki, by zdobyć szyfr do tajemniczej walizki i wydostać się z biblioteki. Pokój zagadek i wyścig z czasem wzbudziły w uczestnikach ducha rywalizacji i wiele pozytywnych emocji.

Ostatnim punktem programu był film dedykowany na Noc Bibliotek 2021, kryminał familijny „Operacja człowiek w czerni”, będący ekranizacją popularnej serii książek dla dzieci „Biuro detektywistyczne nr 2”I. L. Horsta.

Był to wieczór pełen pozytywnych i wzmacniających emocji, które na długo zostaną w naszej pamięci. Każdy z uczestników, dzięki uprzejmości Burmistrza Zenona Reszki, otrzymał pamiątkowe gadżety z logo Błonia.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym: wolontariuszkom za pomoc, harcerzom za organizację wspaniałej gry terenowej a uczestnikom za czynny udział i wspaniałą atmosferę.

Biblioteka Publiczna Gminy Błonie

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka