p005.jpg

Mali kibice - czytelnicy z Passu

W związku z organizowanymi w naszym kraju Mistrzostwami Europy EURO 2012 w piłce nożnej, w czerwcu wszyscy interesujemy się piłką.

W naszej bibliotece w Passie też postanowiliśmy być kibicami, tym bardziej, że w Passie prężnie działa drużyna piłkarska „Passovia Pass” i dzieci wspólne z rodzicami wspierają swoich piłkarzy.

Nasze cotygodniowe zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania rozdziału pod tytułem „Futbol” z książki „Mikołajek” JJ. Sempe i R. Gościnny. Tytułowy bohater, chłopiec o imieniu Mikołajek razem z przyjaciółmi postanowili rozegrać mecz piłkarski, po wielu zabawnych przygotowaniach do niego, gdy już mieli zacząć grać okazało się, że zapomnieli o piłce.

Postanowiliśmy pomóc Mikołajkowi, zaprojektowaliśmy i narysowaliśmy najpiękniejsze piłki jakie udało nam się wymyślić – te brokatowe wyszły świetnie i może kiedyś, któreś z naszych małych czytelników zaprojektuje taką prawdziwą piłkę na następne Mistrzostwa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii