Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 16.00
Piątek 11.00 - 19.00
Sobota   (I i III m-ca) 10.00 - 15.00 

Z naszej galerii

PA291133.JPG.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2021-2025

Dyskusyjny Klub Książki

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

 Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Inicjatorem powstania tego święta jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Od tego też dnia rozpoczyna się każdego roku Tydzień Bibliotek.

Tegoroczne hasło to „Znajdziesz mnie w bibliotece”.
 
Tydzień Bibliotek to czas, w którym biblioteki otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konkursów czy warsztatów. W tym roku Tydzień Bibliotek ze względu na stan epidemii odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. My również mamy dla Was niespodzianki. Najświeższe informacje o tym, co przygotowaliśmy dla Was, znajdziecie na naszej stronie oraz Facebooku już od poniedziałku. 

 

 

Kody do Legimi - Maj

 

Szanowni Czytelnicy,

Pula kodów na maj do platformy Legimi została wyczerpana. Liczba jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Nowe kody będą dostępne od 1 czerwca.

 

 

 

Narodowy spis powszechny.

 

 

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

 

Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021) może być dla przestępców okazją do podobnych oszustw i wyłudzeń. Dlatego zachęcamy, by podczas NSP 2021 nie tylko z poczucia odpowiedzialności, ale też dla własnego bezpieczeństwa, jak najszybciej wypełniły obowiązek spisowy i nie czekały na kontakt ze strony rachmistrza.

 

NSP 2021 jest organizowany z zachowaniem wszelkich niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Niestety może się jednak zdarzyć, że nieuczciwe osoby spróbują wykorzystać tę okoliczność i będą się podszywać pod rachmistrzów, by wyłudzić jakieś informacje lub pieniądze. Ponieważ najbardziej narażoną na tego typu przestępstwa grupą są seniorzy, warto by jak najszybciej wywiązali się z obowiązku spisowego i zrobili to z własnej inicjatywy przez Internet lub telefonicznie.

 

 Najbezpieczniejszą i najwygodniejszą opcją jest samospis internetowy dostępny na stronie https://spis.gov.pl/. Spis można wypełnić w domu o dowolnej porze i nie trzeba czekać na rachmistrza. O pomoc w wypełnieniu elektronicznego formularza można poprosić kogoś z rodziny lub inną zaufaną osobę.

 

 Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą się spisać w urzędzie gminy/miasta, a także w siedzibie i oddziałach Urzędu Statystycznego w Warszawie (Warszawa, Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom i Siedlce). Dostępne tam będą stanowiska komputerowe do spisu, a pomocą będzie służyć przeszkolony pracownik. Cała procedura będzie się odbywać z zachowaniem wszelkich wymaganych środków ostrożności. Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej telefonicznie sprawdzić dostępność stanowiska spisowego i umówić się na konkretny termin.

 

 Dla osób, które mają problemy z dotarciem do urzędu, przewidziano też inną wygodną i bezpieczną opcję, mianowicie spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Głos lektorki podpowie nam, co mamy zrobić, by rozpocząć spis. Infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych: sami inicjujemy kontakt i nie musimy sprawdzać, czy zgłaszająca się do nas osoba jest prawdziwym rachmistrzem.

 

 Z osobą, która mimo wszystko nie skorzysta z żadnej z tych opcji, skontaktuje się rachmistrz spisowy. Dla zapewnienia swojego bezpieczeństwa można zweryfikować nazwisko oraz numer legitymacji służbowej dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99, w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl.

 

 Jeśli sam nie jesteś seniorem, przekaż te informacje osobom starszym z Twojej rodziny, grona znajomych lub sąsiadów. W przypadku bliskich osób (rodziców lub dziadków) warto zaoferować pomoc w wypełnieniu samospisu internetowego.

 

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

 

 

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

 

 

 

DZIAŁALNOŚĆ BIBLIOTEKI W CZASIE PANDEMI

Drodzy Czytelnicy,

Informujemy, że w związku z zaostrzeniem przez Ministerstwo Zdrowia obostrzeń
w województwie mazowieckim,

Biblioteka ogranicza swoją działalność

od 15.03.2021 – 18.04.2021.

 

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 

 Biblioteka Główna ul. Jana Pawła II 1B w Błoniu

 

Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach:

poniedziałek 11:00 – 19:00

wtorek 9:00 – 16:00

środa 11:00 – 19:00

czwartek 9:00 – 16:00

piątek 11:00 – 19:00

 

Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wydawania książek/ audiobooków wcześniej zamówionych. Złożone zamówienie będzie do odebrania następnego dnia lub we wcześniejszym terminie po uzgodnieniu z bibliotekarzem.

Czytelnicy nie będą mogli wejść do pomieszczeń biblioteki, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu wejścia do biblioteki, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Punkt wypożyczenia będzie zabezpieczony przesłoną z pleksi.

W punkcie może przebywać tylko 1 osoba, wymaga się także stosowanie maseczek oraz zachowanie odstępu.

 

Książki można zamawiać:

telefonicznie w godzinach otwarcia biblioteki tel.22 725 4782,

e-mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

oraz przez konto w katalogu on-line

zwrotu książek można dokonywać do wrzutni bez konieczności wizyty w bibliotece

 

 Filia w Bieniewicach

 

Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach

poniedziałek 14:00 – 18:00

środa 14:00 – 17:00

czwartek 14:00 – 17:00

 

Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania wcześniej zarezerwowanych książek. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wypożyczenie książek bez uprzedniego zarezerwowania.

Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi do biblioteki, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W punkcie może przebywać tylko 1 osoba, wymaga się także stosowanie maseczek oraz zachowanie odstępu.

 

Filia w Radzikowie

 

Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach

 poniedziałek 13:00 – 19:00

środa 13:00 – 19:00

piątek 13:00 – 17:00

 

Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania wcześniej zarezerwowanych książek.W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wypożyczenie książek bez uprzedniego zarezerwowania.

Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi do biblioteki, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W punkcie może przebywać tylko 1 osoba, wymaga się także stosowanie maseczek oraz zachowanie odstępu.

Zwrotu książek można dokonywać do wrzutni bez konieczności wizyty w bibliotece.

 

Filia w Górnej Wsi

 

Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach

 czwartek 10:00 – 18:00

druga sobota m-ca 9:00 – 17:00

 

Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania wcześniej zarezerwowanych książek. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wypożyczenie książek bez uprzedniego zarezerwowania.

Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi do biblioteki, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W punkcie może przebywać tylko 1 osoba, wymaga się także stosowanie maseczek oraz zachowanie odstępu.

 

Filia w Passie

 

Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach

 wtorek 12:00 – 18:00

czwartek 12:00 – 18:00

 

Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania wcześniej zarezerwowanych książek. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wypożyczenie książek bez uprzedniego zarezerwowania.

Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi do biblioteki, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W punkcie może przebywać tylko 1 osoba, wymaga się także stosowanie maseczek oraz zachowanie odstępu.

 

Wszystkie zwracane książki będą obowiązkowo przechodziły 3-dniową kwarantannę w wyznaczonym miejscu, aby zapewnić większe bezpieczeństwo naszym Czytelnikom

Opłaty za przetrzymanie książek w czasie trwania ograniczeń nie będą pobierane.

 

Podkategorie