Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 8.00 - 14.00
Piątek 11.00 - 19.00

Z naszej galerii

P1011212.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2014-2020

IBUK libra

"Czas na czytanie" w lutym

Z początkiem lutego w naszych bibliotecznych progach zaroiło się od koronowanych głów i ziejących ogniem potworów. Niezwykli goście przybyli oni do nas wraz z książką Christiny Björk, p.t.: „Księżniczki i smoki”. Dzieci uczestniczące w spotkaniach z cyklu: „Czas na czytanie” miały okazję przekonać się, że nie taki smok straszny i nie taka księżniczka słodka, jak mogłoby się zdawać amatorom klasycznych baśni.

Czytaj więcej...

Biblioteczne DRZEWKO ŻYCZEŃ

W lutym biblioteczny kącik dla dzieci został wzbogacony o nowy element wystroju - DRZEWKO ŻYCZEŃ.

Idea Drzewka, na którym każde dziecko (od lat 0 do lat 100) może zawiesić listek z napisanym życzeniem, zapożyczona została z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Nasze Drzewko Życzeń - wycięte z drewnianej płyty, pomalowane farbą, udekorowane filcowymi ozdobami - swój oryginalny wygląd zawdzięcza połączonym zabiegom artystycznym pani Agaty Matraś oraz wolontariuszek z I L.O im. Władysława Broniewskiego w Błoniu. 

Czytaj więcej...

Spotkanie z Małpką Miki-Fiki

 Spotkajmy się z Małpką Miki-Fiki

w Bibliotece

  

Biblioteka Publiczna Gminy Błonie zaprasza dzieci i rodziców

14.03.2012 (środa) godz. 16.00

na przedstawienie teatralne

pn. „Przygody Małpki Miki-Fiki”

w wykonaniu aktorów Teatru DUET z Krakowa.

                                                      Wstęp wolny
Hu hu ha! Zima w bibliotece nie jest zła!

  Miesiące zimowe w Bibliotece Publicznej obfitowały w miłe spotkania z naszymi najmłodszymi czytelnikami.

W grudniu, w ramach proponowanych przez nas zajęć edukacyjnych, przez trzy kolejne wtorki gościły u nas klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Błoniu. Rozmawialiśmy o sposobach przedstawiania motywu Bożego Narodzenia w sztuce Średniowiecza, Renasansu i Baroku.  Dzieci uczyły się „czytać” religijne obrazy - poznały symbole, które towarzyszyły tego typu scenom, dowiedziały się gdzie umieszczano dzieła sztuki o podobnej tematyce oraz jaką rolę w procesie ich tworzenia odgrywał fundator.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe i "Bajkowe podróże po Europie" w filii w Radzikowie już za nami

W dniach 16.01 – 26.01.2012 r. w filii bibliotecznej w Radzikowie odbyły się spotkania z bohaterami baśni i opowieści z Polski i kilku krajów europejskich.

Celem zajęć było twórcze spędzenie wolnego czasu oraz zapoznanie najmłodszych czytelników z europejską literaturą dla dzieci. Aby nikt się nie nudził było czytanie książeczek i oglądanie filmów animowanych. Dzieci uczestniczyły też w zabawach plastycznych tematycznie związanych z czytanymi utworami. Każdy mógł wykonać maskę wilka i Czerwonego Kapturka z Niemiec, zrobić z kolorowych kółek metodą origami misia Paddingtona z Anglii, a z plasteliny maleńkiego Plastusia z Polski. Kolorowe zakładki z Muminkami z Finlandii na pewno będą miłą pamiątką i uprzyjemnią lekturę każdej książki, a puzzle z Krecikiem z Czech zachęcą do sięgnięcia po książki z tym bohaterem.

Przez całe ferie w Bibliotece było gwarno i wesoło. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej lekturze i aktywnej zabawie wszyscy dobrze się bawili i spędzili miło i ciekawie wolny czas.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć. Zapraszamy do filii w Radzikowie również po feriach.

"Bajkowe podróże po Europie"

Biblioteka w Radzikowie w okresie FERII ZIMOWYCH zaprasza wszystkie dzieci do spędzenia miłych chwil z książką i przy wspólnej zabawie. W czasie zajęć czytelniczo-plastycznych poznamy bohaterów baśni i opowieści z Polski oraz innych krajów europejskich. 

Czytaj więcej...