Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 16.00
Piątek 11.00 - 19.00
Sobota   (I i III m-ca) 10.00 - 15.00 

Z naszej galerii

p011.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2021-2025

Ferie zimowe i "Bajkowe podróże po Europie" w filii w Radzikowie już za nami

W dniach 16.01 – 26.01.2012 r. w filii bibliotecznej w Radzikowie odbyły się spotkania z bohaterami baśni i opowieści z Polski i kilku krajów europejskich.

Celem zajęć było twórcze spędzenie wolnego czasu oraz zapoznanie najmłodszych czytelników z europejską literaturą dla dzieci. Aby nikt się nie nudził było czytanie książeczek i oglądanie filmów animowanych. Dzieci uczestniczyły też w zabawach plastycznych tematycznie związanych z czytanymi utworami. Każdy mógł wykonać maskę wilka i Czerwonego Kapturka z Niemiec, zrobić z kolorowych kółek metodą origami misia Paddingtona z Anglii, a z plasteliny maleńkiego Plastusia z Polski. Kolorowe zakładki z Muminkami z Finlandii na pewno będą miłą pamiątką i uprzyjemnią lekturę każdej książki, a puzzle z Krecikiem z Czech zachęcą do sięgnięcia po książki z tym bohaterem.

Przez całe ferie w Bibliotece było gwarno i wesoło. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej lekturze i aktywnej zabawie wszyscy dobrze się bawili i spędzili miło i ciekawie wolny czas.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć. Zapraszamy do filii w Radzikowie również po feriach.

Hu hu ha! Zima w bibliotece nie jest zła!

  Miesiące zimowe w Bibliotece Publicznej obfitowały w miłe spotkania z naszymi najmłodszymi czytelnikami.

W grudniu, w ramach proponowanych przez nas zajęć edukacyjnych, przez trzy kolejne wtorki gościły u nas klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Błoniu. Rozmawialiśmy o sposobach przedstawiania motywu Bożego Narodzenia w sztuce Średniowiecza, Renasansu i Baroku.  Dzieci uczyły się „czytać” religijne obrazy - poznały symbole, które towarzyszyły tego typu scenom, dowiedziały się gdzie umieszczano dzieła sztuki o podobnej tematyce oraz jaką rolę w procesie ich tworzenia odgrywał fundator.

Czytaj więcej...

"Bajkowe podróże po Europie"

Biblioteka w Radzikowie w okresie FERII ZIMOWYCH zaprasza wszystkie dzieci do spędzenia miłych chwil z książką i przy wspólnej zabawie. W czasie zajęć czytelniczo-plastycznych poznamy bohaterów baśni i opowieści z Polski oraz innych krajów europejskich. 

Czytaj więcej...

Raz Koziołek Pacanołek... w Bibliotece był ...

30 listopada br. Biblioteka Publiczna już po raz drugi gościła krakowskich aktorów Teatru "DUET" z interaktywnym spektaklem zatytułowanym "Koziołek Pacanołek".

 

 

 

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia Babci i Dziadka

Biblioteka Publiczna Gminy Błonie, Centrum Kultury w Błoniu oraz Wolontariuszki z I Liceum Ogólnokształcącego w Błoniu zapraszają Kochane Babcie, Wspaniałych Dziadków, Przemiłe Wnuczki i Sympatycznych Wnuków na uroczyste obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka 18.01.2012.

Czytaj więcej...

Jesień w Bibliotece Publicznej

W Bibliotece Publicznej Gminy Błonie jak zwykle dużo się dzieje.
W co drugą środę miły gwar między biblioteczne regały wnoszą dzieci uczestniczące w zajęciach literacko - plastycznych z cyklu "Czas na czytanie".

Czytaj więcej...

Podkategorie