Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 16.00
Piątek 11.00 - 19.00
Sobota   (I i III m-ca) 10.00 - 15.00 

Z naszej galerii

pa5.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2021-2025

Podsumowanie 2021 roku

 

 

 

Dyskusyjny Klub Książki - styczeń 2022

 

 

ACADEMICA - Cyfrowa Wypożyczalnia

Biblioteka Publiczna Gminy Blonie dołączyła do bibliotek należących do systemu ACADEMICA. To cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Na stronie www.academica.edu.pl istnieje możliwość zintegrowanego, pełnotekstowego przeszukiwania artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, monografii, podręczników i skryptów oraz całych numerów czasopism. Oczywiście korzystanie z systemu jest darmowe.

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA powstała w oparciu o tradycyjny system wypożyczeń międzybibliotecznych. Głównym celem projektu jest uzupełnienie, a w przyszłości zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych, wypożyczaniem publikacji w postaci cyfrowej, które mogą trafić do szerszego niż do tej pory grona czytelników.

Zasady korzystania z systemu ACADEMICA w Bibliotece Publicznej Gminy Błonie

Dostęp do systemu ACADEMICA możliwy jest wyłącznie na wydzielonym terminalu w Czytelni Biblioteki Publicznej w Błoniu.

Z systemu ACADEMICA korzystać mogą użytkownicy zarejestrowani w tym systemie – bezpłatnej rejestracji czytelników dokonuje bibliotekarz.

Po zarejestrowaniu użytkownika w systemie, czytelnik otrzymuje indywidualne dane dostępowe. Przy ich pomocy może logować się do systemu ACADEMICA na wydzielonym terminalu, a także dokonywać na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu rezerwacji wybranych publikacji w systemie (rezerwacja to zgłoszenie przez użytkownika chęci otrzymania dostępu do konkretnych publikacji, w wybrane godziny, we wskazane dni na terminalu bibliotecznym).

Publikacje można rezerwować poprzez formularz rezerwacyjny dostępny na stronie academica.edu.pl na wybrane terminy w okresie najbliższych 14 dni. Ilość rezerwowanych publikacji jest ograniczona.

Publikacja naukowa chroniona prawem autorskim może być udostępniona czytelnikowi pod warunkiem, że nie jest w tym czasie wypożyczona lub zarezerwowana przez innego użytkownika. W momencie zakończenia korzystania z publikacji naukowej na terminalu staje się ona dostępna dla pozostałych zarejestrowanych w systemie użytkowników.

Korzystanie z publikacji naukowych możliwe jest wyłącznie w zakresie wyświetlania jej treści na ekranie terminala. Nie ma możliwości drukowania i pobierania przeglądanych materiałów. Ich utrwalanie i rozpowszechnianie nie jest dozwolone.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni.

 

 

Noc Bibliotek 2021

W piątek 8 października w Bibliotece Publicznej Gminy Błonie i Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Błoniu odbyła się Noc Bibliotek. Gościliśmy klasę 4b wraz z wychowawczynią Lidią Nowakowską ze Szkoły Podstawowej w Bieniewicach. Tym razem towarzyszyło nam hasło „Czytanie wzmacnia”. Dla uczestników akcji przygotowaliśmy moc atrakcji.

Zabawę rozpoczęliśmy w Parku Bajka, to właśnie tam harcerze z I DHS „Orły” Hufiec Błonie, przygotowali dla nas grę terenową opartą na przygodach Harrego Pottera. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem szukali gwiazdozbiorów, robili różdżki, rzucali zaklęcia oraz tworzyli własne eliksiry.

Prosto z Parku Bajka udaliśmy się do Centrum Kultury, gdzie mieszczą się obie błońskie biblioteki. Czekała tam na nas niespodzianka w postaci Agaty Matraś, ilustratorki i autorki książek dla dzieci. Pani Agata pokazywała nam, jak powstaje komiks. Każdy z uczestników mógł zabawić się w twórcę komiksu i narysować własny.

Po warsztatach komiksowych zaprosiliśmy młodzież do zabawy w escape room. Uczniowie rozwiązywali baśniowe zagadki, by zdobyć szyfr do tajemniczej walizki i wydostać się z biblioteki. Pokój zagadek i wyścig z czasem wzbudziły w uczestnikach ducha rywalizacji i wiele pozytywnych emocji.

Ostatnim punktem programu był film dedykowany na Noc Bibliotek 2021, kryminał familijny „Operacja człowiek w czerni”, będący ekranizacją popularnej serii książek dla dzieci „Biuro detektywistyczne nr 2”I. L. Horsta.

Był to wieczór pełen pozytywnych i wzmacniających emocji, które na długo zostaną w naszej pamięci. Każdy z uczestników, dzięki uprzejmości Burmistrza Zenona Reszki, otrzymał pamiątkowe gadżety z logo Błonia.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym: wolontariuszkom za pomoc, harcerzom za organizację wspaniałej gry terenowej a uczestnikom za czynny udział i wspaniałą atmosferę.

 

Biblioteka Publiczna Gminy Błonie

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

im. KEN w Warszawie Filia w Błoniu

 

Dotacja na zakup nowości wydawniczych.

 

 

 

 

 

Mała Książka Wielki Człowiek

 
 Szanowni Czytelnicy!
 

Przypominamy o trwającej w naszej bibliotece akcji "Mała książka - wielki człowiek"  Zapraszamy do biblioteki rodziców wraz ze swoimi pociechami po odbiór darmowych wyprawek czytelniczych. W roku 2021 do projektu mogą przystąpić dzieci z roczników 2014-2017.
Co trzeba zrobić, aby otrzymać wyprawkę?
1. Wystarczy przyjść do naszej biblioteki lub filii - zapraszamy rodziców / opiekunów wraz z dzieckiem.
2. Jeżeli dziecko nie posiada jeszcze u nas karty bibliotecznej - bibliotekarz założy ją.
3. Dziecko otrzyma wyprawkę czytelniczą wraz z kartą Małego Czytelnika, w której zbierać będzie naklejki (po uzbieraniu 10 naklejek dziecko otrzyma specjalny dyplom i czytelnicze gadżety).

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji  

 

 

Podkategorie