Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 12.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 15.00
Środa 12.00 - 19.00
Czwartek 8.00 - 13.00
Piątek 12.00 - 19.00

Z naszej galerii

pa6.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2014-2020

IBUK libra

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z rodzicami na zajęcia literacko - plastyczne pt. "W podróż z Basią" w dn. 16.11.2016

Czytaj więcej...

Październikowe spotkania z książką

Październik upłynął w naszej bibliotece bardzo ciekawie, a to za sprawą odwiedzin dzieci i młodzieży ze szkół w Błoniu i Bieniewicach.
Lekcja biblioteczna, która wpisała się już na stałe w nasz kalendarz to „Historia książki i piśmiennictwa” z klasami pierwszymi z Prywatnej Szkoły Podstawowej Kolumbus. Prezentacja multimedialna przybliżyła dzieciom dzieje powstania książki, materiałów pisarskich oraz uświadomiła jak bogata i ciekawa może być przeszłość książki. Niech najlepszym komentarzem i komplementem dla nas będą słowa jednego z uczniów „jak dorosnę, chciałbym być bibliotekarzem”.

Czytaj więcej...

INFORMACJA

Uwaga, w związku z niezależnymi od nas, nieprzewidzianymi okolicznościami uprzejmie informujemy, że przedstawienie w wykonaniu Teatru "DUET" z Krakowa w dniu jutrzejszym (19.10.2016 r.) nie odbędzie się.

Wszystkie dzieci serdecznie przepraszamy.

W ramach literacko - plastycznych zajęć środowych zapraszamy wszystkie dzieci do zabawy NA PLACU ZABAW, 12 październik godz. 17.00

Czytaj więcej...

Książki obcojęzyczne – nowa oferta wydawnicza dla najmłodszych czytelników

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników rozpoczęliśmy gromadzenie i udostępnianie atrakcyjnie wydanych angielskojęzycznych nowości w postaci papierowej i audiobooków. Oferta skierowana jest do najmłodszych dzieci i obejmuje bajki i opowiadania z pełną wersją tekstu na płytach CD.  Serdecznie zapraszamy do biblioteki.

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na nowe zajęcia dla dzieci - 14 września ( środa) godz. 17.00

Podczas jesiennych spotkań dzieci poznają Basię, bohaterkę serii książek autorstwa Zofii Staneckiej.

Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami. Basia nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić. Basia znajduje się w trudnych sytuacjach i próbuje sobie z nimi poradzić. Basia odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi.

Czytaj więcej...