Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 8.00 - 14.00
Piątek 11.00 - 19.00

Z naszej galerii

8.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2014-2020

IBUK libra

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dobrą literaturą.

Czytaj więcej...

Jesienne spotkania z książką w bibliotece

Rok szkolny nabrał już rozpędu, a w związku z tym również nasza współpraca z błońskimi szkołami i przedszkolami w październiku w pełni ruszyła. W tym tygodniu odwiedziła nas klasa 3 ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Prezentacja multimedialna „Od papirusa do e-booka” przybliżyła uczniom dzieje powstania książki i materiałów pisarskich. Pisanie atramentem i prawdziwymi gęsimi piórami swoich imion, hieroglifami na plastelinowych tabliczkach oraz kolorowanie średniowiecznych inicjałów wzbudziło najwięcej emocji i jak zwykle stanowiło najbardziej lubianą część naszej lekcji.

Czytaj więcej...

Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i rodziców na spektakl kukiełkowy pt. "Złote jajko" - w środę 25.10.2017 r. o godz. 17.00

Czytaj więcej...

Harmonogram zajęć literacko – plastycznych

Uprzejmie informujemy, że w zakładce „zajęcia dla dzieci” dostępny jest harmonogram zajęć literacko – plastycznych w miesiącach październik – grudzień 2017.  

Zapraszamy na pierwsze po wakacyjnej przerwie zajęcia literacko – plastyczne pod hasłem „Co się zdarzyło w piórniku” – 4.10.2017 godz. 17.00

Czytaj więcej...

Dodatkowe środki na zakup nowości

Miło nam jest poinformować, że nasza biblioteka wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników uzyskała dodatkowe środki na zakup tak wyczekiwanych nowości wydawniczych. Wniosek, który złożyliśmy do Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych po raz kolejny został pozytywnie rozpatrzony. Przyznana kwota, o którą aplikowaliśmy pozwoli na wzbogacenie naszych zbiorów o nowe pozycje, zarówno książkę tradycyjną jak również audiobooki. Mamy nadzieję, że zakupione nowości zaspokoją najbardziej wymagające preferencje czytelnicze i przyczynią się do wzrostu czytelnictwa w naszej placówce.