Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 16.00
Piątek 11.00 - 19.00
   

Z naszej galerii

10.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2014-2020

Mała książka - wielki człowiek

 

Biblioteka Publiczna Gminy Błonie bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Już ponad 100 małych czytelników odebrało w Bibliotece wyjątkowy prezent — książkę „Pierwsze czytanki dla…”

Zapraszamy kolejnych chętnych po wyprawki czytelnicze!

 

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki otrzyma
w prezencie Wyprawkę Czytelniczą
na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

 

 

Informacja

Legimi w bibliotece

Dodatkowe kody dla czytelników do Legimi dzięki dofinansowaniu z Powiatu.

Od lutego 2020 roku biblioteki publiczne Powiatu Warszawskiego Zachodniego, w tym nasza, uruchamiają wypożyczalnię e-booków, czyli elektronicznych książek. Stało się to możliwe dzięki współpracy Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego z Firmą Legimi oraz dofinansowaniu uzyskanemu z Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Do wyboru jest ponad 60 000 tysięcy tytułów, w tym najnowsze publikacje rynkowe. E-booki można czytać bez limitu stron i tytułów, o ile korzysta się z bibliotecznego kodu. Wcześniej koniecznie należy założyć konto biblioteczne.

Katalogi, szczegóły techniczne oraz aktywacja kodu: https://www.legimi.pl/mazowieckie/

 

Kondolencje z powodu śmierci Ś.P. Anny Buźniak

"Odeszłaś tak nagle, że ani uwierzyć, ani się pogodzić..."

św. Jan

św

Z powodu śmierci

Ś.P

Anny Buźniak

Wyrazy głębokiego żalu

oraz słowa otuchy w trudnym czasie

Rodzinie i Bliskim

 

Pracownicy Biblioteki Publicznej w Błoniu

Teatrzyk dla dzieci. Zapraszamy.

BAJKOCZYTANKI W BIBLIOTECE - Na najbliższe spotkanie zapraszamy już 22 stycznia.

 

Bajkoczytanki

Podkategorie